Lider pokonany !!!

GKPS – GSKS Laskowa

3:2 (21:25,22:25,25:13,25:21,15:13)

W meczu drugiej kolejki rozgrywek seniorów, która aktualnie ma nazwę I Liga Małopolska, nasi siatkarze pokonali po bardzo zaciętym spotkaniu lidera po I serii, zespół GSKS Laskowa w stosunku 3:2, w setach do -21,-22,13,21,13.

Po pierwszych dwóch setach to Goście prowadzili 2:o, jednakże nasi zawodnicy nie dali za wygraną i kolejne trzy sety rozstrzygnęli na swoją korzyść.

Dzięki temu zwycięstwu objęli prowadzenie w tabeli I ligi, zamieniając się na pozycji lidera z zespołem z Laskowej.

Pierwsze dwa sety były wyrównane przez dłuższy czas ich trwania a na tablicy wyników bardzo często widoczny był wynik remisowy. Dopiero w końcówkach zespół Gości za sprawą niezwykle skutecznego w ataku D. Stacha zdobywał zwycięskie punkty, doprowadzając tym samym do niespodziewanego prowadzenia drużyny z Laskowej 2:0.

Gdy w trzeciej partii nasi zawodnicy kilka razy efektownie zablokowali bombardiera drużyny z Laskowej, gra gospodarzy „zaskoczyła” i na boisku gorlickiej hali OSiR licznie zgromadzeni kibice oglądali prawdziwy popis gry naszej drużyny, przypominający najlepsze mecze poprzedniego sezonu. Efektowne zwycięstwo do 13 dało naszej drużynie sporo motywacji do kontynuowania walki o zwycięstwo w tym spotkaniu.

W czwartym secie na początku przeważali Goście, prowadząc 1:4, 2:6, 3:7. Nasza drużyna nie odpuszczała i w kolejnych ustawieniach najpierw doprowadziła do remisu 10:10, by po chwili objąć prowadzenie 13:10. Następnie gra toczyła się z lekkim wskazaniem na nasz zespół (prowadzenie 19:16, 21:17). Gdy w końcówce Laskowa zbliżyła się na 1 punkt (22:21), zrobiło się gorąco, ale na szczęście Pawłowi Czupikowi nie zadrżała ręka na zagrywce i zdobywając trzy kolejne punkty doprowadziliśmy do zwycięstwa 25:21 w secie i remisie w meczu 2:2.

Tie breaka lepiej rozpoczęli Goście, prowadząc 3:0 i 5:2. Tym razem przy zagrywce Marcina Góry zdobyliśmy kolejne cztery punkty obejmując prowadzenie 7:5. Zmiana stron boiska nastąpiła przy stanie 8:6 dla naszej drużyny. Następnie na tablicy wyników kolejno notowaliśmy rezultaty 13:10, 13:12, 14:12, 14:13. W ostatniej akcji błąd w wykonaniu zagrywki zawodnika drużyny z Laskowej dał nam zwycięstwo w piątym secie 15:13 i wygraną w meczu 3:2.

Podsumowując ten mecz można stwierdzić, że po raz kolejny sprawdziło się stare siatkarskie stwierdzenie, że kto prowadzi 2:0 i nie wygra 3:0, ten przegrywa 2:3.

Nie zmienia to jednak faktu, że gra jaką zaprezentowała nasza drużyna (pomijając znakomity trzeci set), jak narazie nie stoi na najwyższym poziomie, do jakiego przyzwyczaiła kibiców w poprzednim sezonie. Mamy nadzieję, że z każdym kolejnym meczem będzie coraz lepiej.

GKPS:  NIKIEL Przemysław(C), CZUPIK Paweł, GÓRA Marcin, SZPYRKA Bartosz, TUREK Adrian, BĄK Michał, JURUŚ Piotr(L), ROMAN Jakub, MANIAK Piotr, GRYGA Adam, Urbanik Norbert(L), Pietrusza Szymon, Gubała Kacper, Czerwień Szymon
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Sędziowali: T. Bochenek, R. Liana, A. Płazińska

Tabelę zobacz tutaj

Galerię zobacz tutaj

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply