Lider pokonany !!!

MKS Skawa Wadowice GKPS

2:3 (18:25,21:25,25:22,27:25,13:15)

W trzecim kolejnym wyjazdowym meczu I ligi małopolskiej nasza drużyna przełamała passę porażek i niespodziewanie pokonała w Wadowicach dotychczasowego Lidera tabeli, drużynę MKS Skawa w stosunku 3:2, w setach do 18,21,-22,-25 i 13.

Po wygraniu przez naszą drużynę, po dobrej grze, dwóch pierwszych setów, w dwóch kolejnych to gospodarze mogli cieszyć się z wygranych, pomimo tego, że nasz zespół miał w secie czwartym piłkę meczową.

Na szczęście w tiebreaku nasza drużyna (pod nieobecność trenera K. Kozłowskiego prowadzona w tym meczu przez kapitana, Przemka NIKLA), nie dała sobie wyrwać wygranej i zwyciężając w stosunku 3:2,  przełamała passę wyjazdowych niepowodzeń.

Ostatecznie w rundzie „Jesień 2022” zespół uplasował się na czwartym miejscu. System rozgrywek tej rundy już praktycznie po trzech pierwszych spotkaniach, które nasza drużyna wygrała, zapewnił jej miejsce w rozgrywkach I ligi małopolskiej w rundzie „Wiosna 2023”. Rozgrywki te rozpoczną się po barażu pomiędzy zespołami AS Niepołomice (ostatnia drużyna I ligi) oraz GSKS Laskowa (zwycięzca II ligi małopolskiej), który rozegrany zostanie na początku 2023 roku, a jego zwycięzca dołączy do pięciu pierwszych zespołów I ligi.

W rundzie „Wiosna 2023”, po rozegraniu zawodów w systemie „każdy z każdym” na zasadzie meczu u siebie i rewanżu na wyjeździe, wyłonione zostaną dwa pierwsze zespoły, które uzyskają awans do rozgrywek centralnych o II ligę PZPS, natomiast ostatnia drużyna tabeli spadnie do II ligi.

Nasza drużyna w Wadowicach wystąpiła w składzie:

GKPS: MOTYKA Szymon, CZUPIK Paweł, CZERWIEŃ Szymon, SZPYRKA Bartosz, TUREK Adrian, BĄK Michał, TUREK Sebastian(L); DYGOŃ Kamil, CETNAROWSKI Krzysztof, DUDA Sebastian, NIKIEL Przemysław(C)(L)
Trener: Przemysław NIKIEL

Tabela rozgrywek I ligi małopolskiej tutaj:

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply