Nowy sezon rozpoczęty zwycięstwem !!!

GKPS – TS Sokół Tuchów

3:0 (25:15,25:21,25:15)

Znakomity start do nowego sezonu zanotowała na swoim koncie drużyna seniorów naszego Klubu, pokonując w rozegranym awansem z 3.10 meczu III ligi, zespół TS Sokół z Tuchowa.

Pomimo braku w składzie kilku podstawowych zawodników, zwycięstwo naszego zespołu ani przez moment nie było zagrożone.

Bardzo dobrze zaprezentowali się bowiem ich zmiennicy, powołani do pierwszego składu z zespołu Juniorów.

Sety I i III były wyrównane tylko na samym początku. Później następował zdecydowany „odjazd” naszej drużyny, która z łatwością zdobywała kolejne punkty. Najbardziej wyrównany był set drugi, w którym Goście prowadzili już nawet siedmioma punktami (15:8). Dwie serie dobrych zagrywek (5 kolejnych punktów przy serwisie Bartosza Szpyrki a następnie trzy przy zagrywce Pawła Czupika), pozwoliły nam wyrównać stan seta na 19:19. Końcówka tej partii to popis Adriana Turka w polu zagrywki, gdy przy stanie 22:21 dla naszego zespołu, nie dał zbyt wielu szans zawodnikom z Tuchowa na dokładne przyjęcie a reszty nasi zawodnicy dopełnili na siatce.

Ponieważ przeciwnik nie był zbyt wymagający, możliwość zadebiutowania w meczu na poziomie III ligi otrzymali: Patryk Pyzik na pozycji Libero, Bartosz Reczek jako atakujący oraz Kuba Roman na środku siatki. Jako ciekawostkę można podać, że I i III set kończył się z naszej strony składem, w którym występowali sami Juniorzy.

GKPS:  NIKIEL Przemysław(C), TUREK Adrian, BĄK Michał,  SZPYRKA Bartosz, CZUPIK  Paweł, TRUTY Mateusz, PYZIK Patryk(L); DUDEK Bartłomiej, MOTYKA Szymon, ROMAN Jakub, Wacławczyk Andrzej, RECZEK Bartosz
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Sędziowali: T. Bochenek, N. Apola, M. Niepsuj

Tabelę zobacz tutaj:

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply