Pewna wygrana na inaugurację w I lidze !!!

GKPS – UMKS Kęczanin II Kęty

3:0 (25:15,25:21,25:17)

Bardzo dobrze rozpoczęli sezon w rozgrywkach I ligi małopolskiej nasi seniorzy z pierwszej drużyny, pewnie pokonując w stosunku 3:0 młody zespół rezerw Kęczanina Kęty.

Drużyna zagrała dobre spotkanie, które mogło się podobać licznie zgromadzonym (po rocznej przerwie) w hali OSiR, kibicom siatkówki. Mecz przebiegał pod dyktando naszego zespołu, który w pierwszym i trzecim secie od początku zbudował sobie kilku punktową przewagę, którą w trakcie ich trwania systematycznie powiększał.

Jedynie w drugiej partii gra była w miarę wyrównana (5:5,10:10) oraz (17:16,20:18,22:20) i w samej końcówce zadecydowało dużo większe doświadczenie naszych zawodników, którzy pewnie zdobyli brakujące do wygrania seta punkty.

Dobrze na boisku w naszym zespole prezentowali się najbardziej doświadczeni zawodnicy: imponujący skutecznością w ataku Bartosz SZPYRKA oraz pewnie grająca w przyjęciu dwójka Kamil DYGOŃ i Adrian TUREK. Pomimo problemów zdrowotnych dobrze grę prowadził kapitan, Przemek NIKIEL, jak zwykle wielką ambicją imponował zdobywca ostatniego punktu w meczu, Michał BĄK a i pozostali środkowi (Grzegorz GÓRA i debiutujący na tym poziomie rozgrywek Jarek JANTAS) wnieśli sporo dobrego do gry zespołu. Po problemach na początku meczu z każdą kolejną akcją coraz lepiej spisywał się nasz doświadczony libero, Bartek KASZYK, który w końcówce spotkania prezentował formę z najlepszych meczy II ligi.

Wobec sporej przewagi naszej drużyny na boisku mieli okazję zaprezentować się (na razie symbolicznie) drugi atakujący, Konrad DZIKI oraz rozgrywający Szymon MAKOWSKI a także w większym wymiarze czasowym występujący na pozycji przyjmującego Kamil TRZEŚNIAK. Wszyscy trzej są członkami zespołu Juniorów i w tym sezonie mają za zadanie wspomagać również pierwszy zespół.

W składzie zespołu na tym meczu byli również występujący w zwycięskim spotkaniu drugiej drużyny GKPS z Orłem Ciężkowice jej kapitan, Szymon MOTYKA oraz libero Sebastian TUREK.

GKPS:  NIKIEL Przemysław, DYGOŃ Kamil, JANTAS Jarosław, SZPYRKA Bartosz, TUREK Adrian, BĄK Michał, KASZYK Bartłomiej(L); GÓRA Grzegorz, TRZEŚNIAK Kamil, DZIKI Konrad, MAKOWSKI Szymon, MOTYKA Szymon, TUREK Sebastian(L)
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply