Pewne zwycięstwo !!!

Orzeł Ciężkowice – GKPS

0:3 (18:25,19:25,18:25)

Zgodnie z przedmeczowymi założeniami, nasza drużyna w obecności ponad pięćdziesięcioosobowej grupy swoich kibiców, odniosła w Ciężkowicach pewne zwycięstwo nad miejscowym Orłem w stosunku 3:0, w setach do 18,19 i 18.

Sam mecz nie był porywającym widowiskiem, bowiem Gospodarze nie postawili przed naszym zespołem zbyt dużych wymagań. Jedynie w chwili, gdy w pierwszym secie na parkiecie pojawili się w naszym zespole Juniorzy wsparci Adrianem Turkiem, gra się wyrównała z lekkim wskazaniem na zawodników Orła, co spowodowało zmniejszenie dość znacznej różnicy punktowej. Po powrocie na boisko podstawowych graczy zespołu, po efektownych atakach Bartosza Szpyrki i Pawła Czupika nastąpił błyskawiczny „odjazd” punktowy ze stanu 21:17 na 25:18.

Drugi set był wyrównany do stanu 9:7 dla Orła. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął nasz kapitan, Przemysław Nikiel, który techniczną zagrywką wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 12:9. Grając spokojnie „punkt za punkt” nasz zespół doprowadził do stanu 19:16, by ponownie w końcówce błyskawicznie zdobyć brakujące do zwycięstwa w tym secie punkty.

Trzeci i jak się wkrótce okazało, ostatni set tego meczu wyglądał podobnie do poprzedniego. Tym razem Gospodarze walczyli do stanu 8:7 i w tym momencie nasz Kapitan ponownie „pociągnął” zagrywką wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie 15:8. Po tym „ciosie” gospodarze nie podjęli już rękawicy, dzięki czemu nasza drużyna swobodnie doprowadziła do wygranej w tej partii 25:18 i w całym meczu 3:0.

W imieniu zespołu składamy podziękowanie licznej grupie Kibiców ze szkoły w Staszkówce, którzy przyjechali na ten mecz aby dopingować Swojego nauczyciela a zarazem zawodnika naszego zespołu, Michała Bąka.

GKPS:  NIKIEL Przemysław(C), CZUPIK  Paweł, ROMAN Jakub, SZPYRKA Bartosz, TUREK Adrian, BĄK Michał, KASZYK Bartłomiej(L); GAWRON Tomasz, Pyzik Patryk, GUBAŁA Kacper, JURUŚ Piotr(L)
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Tabelę zobacz tutaj:

orzel-2

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply