Porażka z Liderem

GKPS – UMKS Kęczanin Kęty

0:3 (18:25,19:25,18:25)

Lider rozgrywek III ligi okazał się zespołem zdecydowanie lepszym od naszej drużyny w sobotnim meczu trzeciej rundy fazy finałowej. Drużyna z Kęt zaprezentowała znakomitą siatkówkę, popartą bardzo dobrymi warunkami fizycznymi swoich zawodników.

Już na rozgrzewce było widać, że goście są bardzo zmotywowani (zapewne przyczyniło się do tego nasze niespodziewane zwycięstwo w meczu z Olkuszem) i traktują rywalizację z naszym zespołem bardzo poważnie.

W secie pierwszym i trzecim Goście od początku przejmowali inicjatywę, gnębiąc naszych przyjmujących bardzo mocną zagrywką. Po odrzuceniu naszych zawodników od siatki, dzięki dobrej grze blokiem, seryjnie zdobywali punkty, powiększając systematycznie swoją przewagę.

W secie drugim natomiast, nasza drużyna toczyła wyrównaną walkę do stanu 14:14. Wtedy, przy zagrywce kapitana drużyny z Kęt, A. Błasiaka, Goście odskoczyli na 14:19. Dzięki ambitnej postawie naszej drużyny udało się zmniejszyć różnicę do trzech punktów (16:19), jednakże w kolejnych ustawieniach kęczanie utrzymali swoją przewagę a seta zakończył atomowymi serwisami najlepszy zawodnik ich zespołu, K. Szpyrka.

Przy gorszej w tym dniu dyspozycji naszego zespołu w przyjęciu zagrywki, nie było zbyt wielkich szans na nawiązanie wyrównanej walki ze znakomicie dysponowanym przeciwnikiem.

GKPS:  NIKIEL Przemysław(C), CZUPIK  Paweł, KRUPCZAK Gniewomir, SZPYRKA Bartosz, TUREK Adrian, BĄK Michał, KASZYK Bartłomiej(L);  GRYGA Adam, ROMAN Jakub, PYZIK Patryk, MANIAK Piotr, Pietrusza Szymon, Juruś Piotr(L)
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Sędziowali: M. Olszanecki, P. Augustyn, K. Pawska

Tabelę zobacz tutaj:

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply