Potwierdzenie awansu !!!

Skawa Wadowice – GKPS

2:3 (19:25,25:20,21:25,25:23,20:22)

Na mecz do Wadowic nasza drużyna wyjeżdżała jako zdobywca II miejsca w tegorocznych rozgrywkach I ligi małopolskiej, bez względu na wyniki pozostałych do rozegrania meczy. Pomimo tego potrafiła się zmobilizować i rozegrała kolejne dobre spotkanie na trudnym terenie w Wadowicach. Po bardzo emocjonującym meczu pokonała zespół Skawy w stosunku 3:2, w setach do 19,-20,21,-23,22.

Atmosfera w małej hali w Wadowicach była niezmiernie gorąca (nie tylko z powodu oślepiającego słońca), bowiem w razie zwycięstwa drużyna gospodarzy miała jeszcze teoretyczną szansę na wywalczenie czwartego miejsca w tegorocznych rozgrywkach, co dla beniaminka było by dużym sukcesem. A ponieważ już w meczu pierwszej rundy rozgrywanym w Gorlicach wadowiczanie pokazali, że w siatkówkę grać potrafią, od początku do końca meczu rozgorzała zacięta walka. I o ile jeszcze w pierwszym secie nasza drużyna zaskoczyła Gospodarzy świetną zagrywką, która pozwoliła w połowie partii objąć kilku punktowe prowadzenie (14:8), następnie utrzymane do końca seta, tak w pozostałych walka rozgorzała na całego. Zespoły na przemian wygrywały sety, aby doprowadzić do wyniku 2:2.

Tie-break musiał więc wyłonić zwycięzcę tego pojedynku a w nim emocje sięgały zenitu. Lepiej rozpoczęli Gospodarze, którzy przy zmianie stron prowadzili 8:5. Nasza drużyna wyrównała stan seta na 8:8. Zespoły grały następnie punkt za punkt, do stanu 12:12. Z kolei dwa punkty dla Wadowic i prowadzenie 14:12. Nasza drużyna nie odpuściła i po chwili był ponownie remis 14:14. Obronione kolejne cztery meczbole i udana akcja przy własnej zagrywce pozwoliły nam wyjść na prowadzenie 19:18. Tym razem to drużyna z Wadowic znalazła się pod ogromną presją i za trzecim meczbolem to my, wygrywając seta 22:20, cieszyliśmy się ze zwycięstwa 3:2 w tym emocjonującym meczu.

GKPS:  NIKIEL Przemysław(C), DYGOŃ Kamil, GÓRA Marcin, SZPYRKA Bartosz, TUREK Adrian, BĄK Michał, KASZYK Bartłomiej(L); DUDEK Bartłomiej, TUREK Sebastian(L)
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Tabela rozgrywek I ligi małopolskiej tutaj:

Relację z meczu można zobaczyć tutaj:

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply