Puchar, awans, nagrody !!!

Znakomite zawody rozegrała nasza drużyna seniorów w trakcie Półfinałowego Turnieju o awans do II ligi w Niechobrzu.

Po trzydniowych zmaganiach wywalczyli Puchar za 2 miejsce, dające Awans do Turnieju Finałowego oraz dwie Nagrody indywidualne: dla najlepszego atakującegoBartosz SZPYRKA oraz dla najlepszego przyjmującegoAdrian TUREK.

Zawody te były bardzo mocno obsadzone, z drużyną kieleckiego Effectora (Mistrz Świętokrzyskiego) na czele, w składzie której występowało czterech zawodników mających za sobą występy w tegorocznych rozgrywkach PlusLigi.

Obok tego zespołu głównym kandydatem do awansu była doświadczona drużyna Gospodarzy turnieju, SST Lubcza Racławówka (Mistrz Podkarpacia), w której grało wielu zawodników wywodzących się ze szkolenia w zespołach młodzieżowych Resovii Rzeszów. Grali również zawodnicy LKS Cisy Nałęczów (Wicemistrz Lubelskiego) oraz GKPS Gorlice (Wicemistrz Małopolski).

Nasza drużyna, w pierwszym spotkaniu z Effectorem, porażka 1:3 (relacja z meczu), w którym miała przyjemność skonfrontowania się z zawodnikami PlusLigi (M. Superlak-206 cm wzrostu – atakujący, A. Orobko-201 cm – środkowy, K. Antosik-196 cm – rozgrywający, Sz. Biniek – libero), zaprezentowała ogromną wolę walki i przez większą część meczu nawiązywała równorzędną grę z renomowanym przeciwnikiem. Niestety, już w pierwszym secie boisko musiał opuścić nasz libero, Bartek Kaszyk, który był bardzo osłabiony po niedawno przebytej chorobie. Na szczęście godnie w tym meczu zastąpił Go nasz młody libero z grupy juniorów, Piotrek Juruś. Dobry poziom gry zaprezentowany w tym spotkaniu, pozytywnie wpłynął na morale zespołu przed kolejnymi spotkaniami turnieju.

Statystyki z meczu:

Drużyna: razem punktów – 50; atak – 41 punkty (skuteczność – 52%), zagrywka – 8 punktów, blok – 1 punkt

Bartosz Szpyrka: razem – 23; atak – 16 (53%), zagrywka – 7

Adrian Turek: razem – 12; atak – 12 (63%)

Gniewek Krupczak: razem – 6; atak 6 (60%)

Paweł Czupik: razem – 4; atak – 3 (50%), zagrywka – 1

Kamil Dygoń: razem – 4; atak – 4 (40%)

Michał Bąk: razem – 1; blok – 1

 

W swoim drugim meczu turnieju przyszło nam zmierzyć się z faworyzowanymi Gospodarzami tych zawodów, drużyną SST Lubcza Racławówka, którzy dzień wcześniej zdecydowanie pokonali zespół LKS Cisy Nałęczów. Dla nas ten mecz był z gatunku tych o wszystko, bowiem porażka GKPS-u, po wcześniejszej wygranej Effectora z Nałęczowem praktycznie kończyła turniej, w którym Effector i SST Lubcza z dwoma zwycięstwami mieli by zagwarantowane dwa pierwsze miejsca dające awans.

Nasza drużyna, pomimo braku w składzie dwóch zawodników (Michał Bąk wyjechał do Warszawy z zespołem piłkarskim dziewcząt Staszkówki-Jelnej, natomiast Kamil Dygoń do Myślenic na zawody Runmaggedon Beskidy), wytrzymała ogromną presję i po jednym z najlepszych meczy kilku ostatnich sezonów zwyciężyła Gospodarzy w stosunku 3:1 (relacja z meczu), dając sobie tym samym nadzieję na ewentualny awans.

W meczu tym od początku wystąpił już Bartek Kaszyk a także w miejsce Michała Bąka – Grzesiek Góra, który zanotował znakomity występ (7 punktów), godnie zastępując starszego kolegę.

Statystyki z meczu:

Drużyna: razem punktów – 58; atak – 46 punktów (skuteczność – 46%), zagrywka – 7 punktów, blok – 5 punktów

Bartosz Szpyrka: razem – 22; atak – 19 (51%), zagrywka – 1, blok – 2

Adrian Turek: razem – 12; atak – 9 (60%), zagrywka – 3

Gniewek Krupczak: razem – 9; atak 6 (40%), zagrywka – 1, blok – 2

Paweł Czupik: razem – 7; atak – 6 (28%), zagrywka – 1

Grzegorz Góra: razem – 7; atak – 5 (55%), zagrywka – 1, blok – 1

Przemek Nikiel: razem – 1; atak – 1 (100%)

Po dwóch dniach turnieju, żaden zespół nie był jeszcze pewien awansu do turnieju finałowego, chociaż trudno było przypuszczać, aby kielecki Effector mógł w niedzielę przegrać pojedynek z Gospodarzami.

 

Nam w trzecim dniu turnieju przyszło  zmierzyć się z zespołem z Nałęczowa, który po dwóch przegranych meczach nie chciał wracać do domu bez zwycięstwa. Dlatego też postawił przed nami trudne warunki. Nasza drużyna pokazała jednakże, że jest zainteresowana tylko zwycięstwem i nie bez problemów ale zdecydowanie zwyciężyła ponownie w stosunku 3:1 (relacja z meczu). W trudnych momentach tego spotkania znakomite zmiany dawał Kamil Dygoń, który powrócił do zespołu po dniu przerwy.

Statystyki z meczu:

Drużyna: razem punktów – 70; atak – 59 punktów (skuteczność – 59%), zagrywka – 6 punktów, blok – 5 punktów

Bartosz Szpyrka: razem – 20; atak – 19 (55%), zagrywka – 1

Adrian Turek: razem – 11; atak – 9 (50%), zagrywka – 2

Gniewek Krupczak: razem – 14; atak 9 (56%), blok – 5

Paweł Czupik: razem – 13; atak – 12 (63%), zagrywka – 1

Grzegorz Góra: razem – 4; atak – 4 (66%)

Kamil Dygoń: razem – 7; atak – 6 (85%), zagrywka – 1

Przemek Nikiel: razem – 1; zagrywka – 1

Nasza drużyna na turnieju w Niechobrzu wystąpiła w składzie:

GKPS:  NIKIEL Przemysław(C) (2 punkty w turnieju), CZUPIK  Paweł (24), KRUPCZAK Gniewomir (29), SZPYRKA Bartosz (65), TUREK Adrian (35), BĄK Michał (1), GÓRA Grzegorz (11), KASZYK Bartłomiej(L); DYGOŃ Kamil (11), GRYGA Adam, PIETRUSZA Szymon, JURUŚ Piotr(L), MANIAK Piotr, URBANIK Norbert
Trener I: Krzysztof KOZŁOWSKI,    Trener II: Bartłomiej NIEMIEC

Galerię zdjęć z Turnieju można zobaczyć tutaj:

Wyjazd naszej drużyny na Półfinałowy Turniej o awans do II ligi Siatkarzy do Niechobrza doszedł do skutku dzięki pomocy Urzędu Miasta Gorlice, który dofinansował koszty dojazdu. Składamy w imieniu zawodników i trenerów zespołu serdeczne podziękowania na ręce Burmistrza, Pana Rafała Kukli.

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply