Rozpoczynamy nowy sezon

W najbliższą niedzielę, 12 października nasi siatkarze zainaugurują rozgrywki sezonu 2014/2015.

Po poprzednim sezonie, który był najlepszym w kilku ostatnich latach, Zarząd Klubu zgłosił do rozgrywek zespoły we wszystkich kategoriach wiekowych.

Seniorzy wystartują w rozgrywkach III ligi. Po wygraniu IV ligi i bezpośrednim awansie, kilku naszych wychowanków, którzy występowali ostatnio w drużynach krakowskich, zapowiedziało grę w swoim macierzystym Klubie. Trwają ostatnie uzgodnienia dotyczące terminarza gier.

Jako pierwsi w rozgrywkach bieżącego sezonu wystartują Juniorzy naszego klubu. Zespół praktycznie (oprócz dwóch-trzech zawodników), będzie młodszy od swoich przeciwników, bowiem w większości występować w nim będą ubiegłoroczni Kadeci, finaliści Mistrzostw Małopolski sezonu 2013/14.

Kolejnym zespołem zgłoszonym do rozgrywek będą Kadeci rocznika 1998, do których dołączy grupa ubiegłorocznych Młodzików z rocznika 1999 i 2000. W ostatnim sprawdzianie przed tegorocznymi rozgrywkami pokonali w bezpośrednim meczu zespół UKS Jedynka z Biecza, oparty na uczniach Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego, co dobrze rokuje na przyszłość.

Zgłoszony został również zespół Młodzików, który za tydzień rozegra pierwszy turniej II ligi, do której został przydzielony po kwalifikacjach, które odbyły się w Krakowie w czasie rozgrywanych tam Mistrzostw Świata FIVB Polska 2014. W zawodach tych występował pod nazwą Brazylia i nie przegrywając żadnego meczu zajął drugie miejsce w swojej grupie. W nagrodę za dobrą postawę, nasi najmłodsi siatkarze mogli obserwować na żywo pasjonujące mecze drużyn uczestniczących w krakowskiej grupie eliminacyjnej Mistrzostw Świata we wspaniałej Hali Kraków Arena.

W tegorocznych rozgrywkach udział wezmą również zawodnicy występujący w turniejach Minisiatkówki kategorii Czwórek, Trójek i Dwójek. Ta grupa swoje oficjalne zawody rozpocznie w terminie późniejszym, po opracowaniu kalendarza eliminacji  w ramach zawodów o Puchar Kinder+Sport.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply