Rozpoczynamy !!!

Po obozie sportowym w Kołobrzegu, w którym udział wzięło ponad 40 najmłodszych zawodników naszego Klubu, po prawie dwóch miesiącach przygotowań, po ogromnej pracy organizacyjnej związanej z dopinaniem budżetu oraz uzupełnianiem danych osobowych naszych zawodników w Ogólnopolskim Systemie Ewidencji Klubów i Zawodników PZPS (związanych z dyrektywą RODO), do nowego sezonu rozgrywkowego Zarząd GKPS zgłosił drużyny we wszystkich kategoriach wiekowych: Seniorzy, Juniorzy, Kadeci, Młodzicy.

Seniorzy będą brać udział w rozgrywkach I ligi małopolskiej. Jako ubiegłosezonowi mistrzowie tych rozgrywek będziemy bronić I miejsca, co będzie niezwykle trudnym zadaniem, tym bardziej, że z zespołu Juniorów (udział w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski sezonu 2017/18),  chęć gry w bieżącym sezonie zadeklarowali tylko  Grzegorz Góra (pomimo podjęcia studiów w Krakowie) i Szymon Czerwień. Pozostali albo zapragnęli udziału w rozgrywkach Gorlickiej ALPS (zapewne występować tam będzie teraz ok. 50 naszych byłych zawodników), albo postanowili zakończyć siatkarską karierę. Jeśli chodzi o niektóre nazwiska to naprawdę szkoda. Jednakże znając zaangażowanie naszych seniorów (większość z tych, którzy grali w poprzednim sezonie zadeklarowała grę w obecnym), możemy być pewni, że w hali gorlickiego OSiR-u wielkich, sportowych emocji nie zabraknie.

Początek rozgrywek został zaplanowany na 27 października i nasza drużyna spotka się w pierwszym meczu w Gorlicach z zespołem AS Niepołomice.

Juniorzy brać będą udział w rozgrywkach Grupy A mistrzostw Małopolski i wobec wielu ubytków kadrowych czeka ich niezwykle trudne zadanie nawiązania wyrównanej walki ze swoimi bardziej doświadczonymi przeciwnikami.

Równie trudne zadanie stoi przed Kadetami, którzy prawie w całości przechodzą z drużyny ubiegłorocznych Młodzików i zapewne będą, jako rok młodsi, odstawać warunkami fizycznymi od większości zespołów Grupy A biorących udział w tych rozgrywkach.

Zespół Młodzików oparty będzie praktycznie w całości na uczniach MZS nr6, którzy w poprzednim sezonie występowali w rozgrywkach Minisiatkówki (dwa zespoły grały w Finałach Mistrzostw Małopolski tej kategorii wiekowej).

W tym sezonie zapewne nie uda się nam osiągnąć sukcesów z poprzedniego, który był najlepszym w dwudziestoletniej historii naszego Klubu, ale zdecydowanie liczymy po raz kolejny na dobrą postawę Seniorów oraz znaczący wzrost umiejętności poszczególnych zawodników pozostałych grup szkoleniowych i rozgrywkowych.

Do zobaczenia na sportowych salach gorlickigo OSiR-u i popularnej „Szóstki”.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply