Sezon 2016/2017 podsumowany !!!

W czwartek, 22 czerwca, spotkali się siatkarze naszego Klubu na uroczystym podsumowaniu sezonu 2016/2017.

W wypełnionej po brzegi sali audiowizualnej Domu Polsko-Słowackiego zebrała się liczna grupa zawodników GKPS Gorlice, począwszy od przedstawicieli grupy Seniorów, poprzez Juniorów, Młodzików aż do Minisiatkówki wszystkich kategorii (Dwójek, Trójek i czwórek).

Spotkanie zaszczycili swoją obecnością: Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gorlice – pani Mariola Migdar, Kierownik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miasta – pan Aleksander Augustyn, przedstawiciel Firmy Mediaexpert – pan Ryszard Barszcz oraz duża grupa Rodziców i Opiekunów najmłodszych siatkarzy.

Uroczystość rozpoczął Prezes GKPS, pan Krzysztof Kozłowski, który w prezentacji multimedialnej zaprezentował dorobek Klubu, w tym poszczególnych zespołów i zawodników w minionym sezonie. Jak stwierdził, był to kolejny  dobry sezon w historii GKPS-u, bowiem na prawie 100 ćwiczących pod opieką pięciorga  szkoleniowców, w rozgrywkach organizowanych przez PZPS, MZPS Kraków oraz NTZPS Nowy Sącz (rozegranych zostało ponad 60 zawodów), udział wzięło 72 zawodników, natomiast aż 47 z nich uczestniczyło wraz ze swoimi zespołami w Finałach Mistrzostw Małopolski.

Po raz pierwszy w prawie dwudziestoletniej historii Klubu, zespół seniorów po zajęciu II miejsca w Małopolsce uzyskał kwalifikację do Półfinałowego turnieju o awans do II ligi. Zawody zostały rozegrane w podrzeszowskim Niechobrzu, gdzie po świetnej grze nasza drużyna z drugiego miejsca awansowała do turnieju Finałowego w Garwolinie. Niestety, termin tych zawodów zbiegł się z uroczystościami weselnymi Kapitana naszej Drużyny, w związku z czym, wobec braku możliwości ich przełożenia, zostaliśmy zmuszeni do wycofania się z tej imprezy.

Zespół Juniorów z IV miejsca w Małopolsce zakwalifikował się do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski i  wziął udział w turnieju w Warszawie. Zajmując w tych zawodach 5 miejsce, uplasował się ostatecznie na 33 miejscu w Polsce.

Do osiągnięć indywidualnych zaliczyć niewątpliwie należy wyróżnienia naszych zawodników na turnieju w Niechobrzu. Bartosz Szpyrka uznany został najlepszym atakującym tych zawodów, natomiast Adrian Turek najlepszym przyjmującym.

Fantastyczny sukces odnotowała nasza zawodniczka, Julia CHMURA, która wraz z zespołem UKS „Dwójka” Krynica (w którym występowała na zasadzie wypożyczenia), wywalczyła w dniach 8-10 lipca 2016 roku w Częstochowie II miejsce i nieoficjalny tytuł Wicemistrza Polski.

Do Kadry Małopolski powołania otrzymali Janek Gawron i Oskar Cionek.

Prezes przedstawił również zamierzenia Klubu na przyszły sezon, w którym GKPS chce zgłosić do rozgrywek zespoły we wszystkich kategoriach wiekowych z zadaniem powalczenia przez Seniorów o awans do II ligi.

Po przedstawieniu osiągnięć i zamierzeń Klubu przystąpiono do wręczania nagród i wyróżnień za osiągnięcia poszczególnych zawodników w zakończonym sezonie.

Pani Mariola Migdar wraz z Trenerami prowadzącymi wręczyli pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Sponsorów naszego Klubu.

Spotkanie podsumowali przedstawiciele Miasta, pani Mariola Migdar oraz pan Aleksander Augustyn, którzy wyrazili ogromne zadowolenie z działalności naszego Klubu, zwracając szczególną uwagę nie tylko na aspekt sportowy, ale również wychowawczy naszej działalności.

Do zobaczenia za rok !!!

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply