Sezon 2017-2018 podsumowany !!!

W środę, 20 czerwca, spotkali się siatkarze naszego Klubu na uroczystym podsumowaniu sezonu 2017/2018.

W wypełnionej po brzegi sali audiowizualnej Domu Polsko-Słowackiego zebrała się liczna grupa zawodników GKPS Gorlice, począwszy od przedstawicieli grupy Seniorów, poprzez Juniorów, Kadetów, Młodzików aż do Minisiatkówki wszystkich kategorii (Dwójek, Trójek i Czwórek).

Spotkanie zaszczycili swoją obecnością: Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gorlice – pani Mariola Migdar, Sekretarz Miasta Gorlice – pan Daniel Janeczek oraz duża grupa Rodziców i Opiekunów najmłodszych siatkarzy.

Uroczystość rozpoczął Prezes GKPS, pan Krzysztof Kozłowski, który w prezentacji multimedialnej zaprezentował dorobek Klubu, w tym poszczególnych zespołów i zawodników w minionym sezonie. Jak stwierdził, był to najlepszy sezon w dwudziestoletniej historii GKPS-u, bowiem na prawie 100 ćwiczących pod opieką pięciorga  szkoleniowców, w rozgrywkach organizowanych przez PZPS, MZPS Kraków oraz NTZPS Nowy Sącz (rozegranych zostało ponad 70 zawodów), udział wzięło 71 zawodników, natomiast aż 45 z nich uczestniczyło wraz ze swoimi zespołami w Finałach Mistrzostw Małopolski.

Dwa zespoły naszego Klubu po raz pierwszy w jego historii wywalczyły tytuły MISTRZÓW MAŁOPOLSKI !!!

Drużyna SENIORÓW, występująca w zreformowanej I lidze Małopolskiej, w sezonie 2017-18 rozegrała 14 meczy, zwyciężając w 11. Zajęła zdecydowanie I miejsce, wyprzedzając kolejny zespół o 6 punktów i uzyskała kwalifikację do półfinałowego turnieju o awans do II ligi.

W rozgrywanym w Białej Podlaskiej turnieju grupy VI nasza drużyna wywalczyła II miejsce, uzyskując kwalifikację do Finału.

Finałowy turniej grupy II rozegrany został w Miliczu. W bardzo mocnej obsadzie, występująca po raz pierwszy na tym poziomie nasza drużyna, poniosła dwie porażki – z gospodarzami (którzy ostatecznie uzyskali awans do II ligi) oraz byłym pierwszoligowcem, Camperem Wyszków, natomiast pokonała w ostatnim meczu turnieju i zarazem ostatnim meczu tegorocznych rozgrywek zespół Volley Bydgoszcz, pieczętując tą wygraną znakomity w jej wykonaniu sezon.

Drużyna MINISIATKÓWKI „DWÓJKI”, w ramach eliminacji wojewódzkich do Finałowego Turnieju o Puchar Kinder+SPORT, po kilkumiesięcznych zmaganiach, okazała się być najlepszą w Finale wojewódzkim rozgrywanym w Nowym Sączu, pozostawiając w pokonanym polu zespoły z Krakowa, Nowego Sącza, Wadowic, Kętów, Myślenic i Andrychowa.

Życzymy POWODZENIA W FINALE, który w tym roku zostanie rozegrany w dniach 6-8 lipca w Zabrzu.

Zespół Juniorów z III miejsca w Małopolsce zakwalifikował się do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski i  wziął udział w turnieju we Wrocławiu. Zajmując w tych zawodach 4 miejsce, uplasował się ostatecznie na 25 miejscu w Polsce.

Dobrze zaprezentowała się drużyna Kadetów, która po fazie grupowej mistrzostw Małopolski zakwalifikowała się do Finału rozgrywanego w Krakowie, zajmując ostatecznie 6 miejsce.

Bardzo cieszą wysokie miejsca w Finałach, uzyskane przez pozostałe zespoły Minisiatkówki – 4 miejsce „Trójek” i 5 miejsce „Czwórek„, świadczące o znakomitej pracy trenerów szkolenia początkowego.

Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza zawodniczka, Julia CHMURA, która wraz z zespołem UKS „Dwójka”-Poprad Stary Sącz-Krynica (w którym występowała na zasadzie wypożyczenia), wywalczyła 9 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodziczek.

Do Kadry Małopolski Młodzika na sezon 2017-18 powołanie otrzymał Kamil Trześniak.

Prezes przedstawił również zamierzenia Klubu na przyszły sezon, w którym GKPS chce zgłosić do rozgrywek zespoły we wszystkich kategoriach wiekowych.

Przedstawiona została również fotograficzna retrospekcja minionego sezonu przygotowana przez Oliwię Chmurę, obejmująca grupy  Minisiatkówki oraz zespół Młodzików.

Po przedstawieniu osiągnięć i zamierzeń Klubu przystąpiono do wręczania nagród i wyróżnień za osiągnięcia poszczególnych zawodników w zakończonym sezonie.

Zawodnicy drużyny Seniorów oraz nasi najmłodsi, zawodnicy Minisiatkówki „Dwójki”, otrzymali pamiątkowe statuetki „Mistrzowie Małopolski w sezonie 2017-2018”.

Pozostali wyróżnieni zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody i upominki ufundowane przez Sponsorów naszego Klubu.

Spotkanie podsumowali przedstawiciele Miasta, pani Mariola Migdar oraz pan Daniel Janeczek, którzy wyrazili ogromne zadowolenie z działalności naszego Klubu, zwracając szczególną uwagę nie tylko na aspekt sportowy, ale również wychowawczy naszej działalności.

Do zobaczenia za rok !!!

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply