Siatkarskie geny !!!

Zakończyły się wojewódzkie Finały Minisiatkówki rozgrywane w ramach kwalifikacji do Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving.

Miło nam poinformować, że Mistrzem Małopolski w kategorii „Dwójki” została drużyna UKS Jedynka Biecz, w której w tym sezonie rozgrywkowym wystąpił zawodnik naszego Klubu, Filip OLSZANECKI. Wraz z kolegami z bieckiej Jedynki Maksymilanem NIEMCEM oraz Wojciechem WASILEWSKIM okazali się najlepszymi w tych zawodach, wygrywając wszystkie mecze. Dzięki temu uzyskali kwalifikację do WIELKIEGO FINAŁU !!!

Cała trójka była „skazana” na ten sukces, bowiem ich Ojcami są ludzie bardzo ściśle związani z siatkówką: Bartłomiej NIEMIEC to trener siatkówki i nauczyciel WF w bieckiej SP, Grzegorz WASILEWSKI to były znakomity siatkarz GKS Glinik Gorlice, uczestnik Finałów Mistrzostw Polski w kategorii Młodzika i Kadeta, grał w Ogólnopolskich Finałach Minisiatkówki w Zabrzu (2005r.), Marek OLSZANECKI to znakomity sędzia siatkarski szczebla centralnego.

W tym roku zawody te zostaną rozegrane 1-3 lipca 2022 roku w Arenie Gliwice, jednej z najnowocześniejszych i najpiękniejszych hal sportowych nie tylko w Polsce ale i w Europie a drużyna UKS Jedynka Biecz GKPS wystąpi w tym turnieju pod opieką trenerów Bartłomieja NIEMCA i Tomasza CHMURY.

Pozostałe zespoły naszego Klubu występujące w Finałach Mistrzostw Małopolski uzyskały następujące wyniki:

„Dwójki”: GKPS 1 – 14 m., GKPS 2 – 16 m.

„Trójki”: GKPS 1 – 5 m., GKPS 2 – 11 m.

„Czwórki”: GKPS – 5 m.

Nasze zespoły występowały w tych zawodach pod opieką trenerów Doroty i Tomasza Chmurów.

Podsumowanie Finałów wojewódzkich Małopolski kinder+SPORT można zobaczyć tutaj:

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply