Stracony set.

GKPS – Orzeł Ciężkowice

3:1 (21:25,25:8,25:10,25:18)

Kolejne zwycięstwo zanotowali na swoim koncie w rozgrywkach III ligi seniorzy, pokonując w sobotni wieczór drużynę Orła Ciężkowice w stosunku 3:1.

Tak więc zawodnicy z Ciężkowic okazali się jedynymi, którzy w bieżących rozgrywkach zdołali wygrać seta w gorlickiej hali OSiR.

W związku z brakiem kilku podstawowych zawodników, nasza drużyna rozpoczęła mecz w eksperymentalnym ustawieniu z Szymonem Pietruszą i Kacprem Gubałą w wyjściowej szóstce. Do stanu 11:11 toczyła się wyrównana gra. Następnie Goście uzyskali dwupunktowe prowadzenie (13:11), które w kolejnych ustawieniach zwiększali (16:13,19:15,22:17). Nasi zawodnicy próbowali jeszcze walczyć, ale udało się tylko zmniejszyć różnice do czterech punktów straty. Ostatecznie Goście zwyciężyli 25:21 i był to pierwszy set (w siedmiu rozegranych meczach w hali OSiR), jaki nasza drużyna straciła w fazie zasadniczej rozgrywek.

W drugim secie na boisku pojawił się Michał Bąk. Od tej pory nasz zespół, podrażniony pierwszym straconym setem, zaczął grać „swoją” siatkówkę, demolując swoich przeciwników w kwadrans do 8.

Podobnie wyglądała sytuacja w secie trzecim, który zakończył się naszym zwycięstwem 25:10. Również w tej partii, zespół z Ciężkowic nie potrafił poradzić sobie z dynamiczną zagrywką Pawła Czupika, czujną grą na siatce Michała Bąka, Szymona Pietruszy, Bartosza Szpyrki i Adriana Turka jak również kombinacyjnym rozegraniem Przemka Nikla. Ewentualne przebicia piłki na naszą stronę dokładnie dogrywał do rozegrania Piotrek Juruś, zastępujący Bartka Kaszyka na pozycji libero.

Set czwarty i zarazem ostatni tego meczu przebiegał pod pełną kontrolą naszego zespołu, w którym od jego połowy na boisku zameldowali się przedstawiciele Juniorów (Adam Gryga, Kacper Gubała i Norbert Urbanik), którzy spokojną grą doprowadzili do zwycięstwa 25:18 w secie i 3:1 w meczu.

Warto tutaj dodać, że cały mecz na boisku w wyjściowej szóstce spędził Szymon Pietrusza, który robi bardzo szybkie postępy i coraz lepiej radzi sobie w grze.

GKPS:  NIKIEL Przemysław(C), CZUPIK  Paweł, PIETRUSZA Szymon, SZPYRKA Bartosz, TUREK Adrian, Gubała Kacper, JURUŚ Piotr(L); BĄK Michał, GRYGA Adam, URBANIK Norbert
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Sędziowali: P. Augustyn, R. Liana, H. Wojdyła

Tabelę zobacz tutaj:

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply