Szybko, łatwo, bez emocji

GKPS – Siatkarz Lisia Góra

3:0 (25:15,25:14,25:11)

Po szybkim i łatwym zwycięstwie nad zespołem z Lisiej Góry w meczu rozegranym awansem z 13 lutego, nasi siatkarze na dwie kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej zapewnili sobie miejsce w fazie finałowej, w której spotkają się z trzema pierwszymi zespołami grupy II (zachodniej).

Zawodnicy Siatkarza zostali pokonani w trzech krótkich setach, do 15,14 i 11.

Tylko na początku pierwszego seta grająca w skromnym, zaledwie siedmioosobowym składzie drużyna z Lisiej Góry, próbowała nawiązać wyrównaną walkę (prowadzenie Siatkarza 6:4 i 8:6), ale czym dalej tym gorzej. Po wyrównaniu przez naszych siatkarzy stanu seta na 9:9, w kolejnym ustawieniu zdobyliśmy pięć punktów z rzędu obejmując prowadzenie 14:9, by w kolejnych ustawieniach systematycznie je powiększać.

Set drugi i trzeci miały identyczny przebieg. Nasza drużyna już na początku obejmowała kilku punktowe prowadzenie, by następnie grając bardzo swobodnie systematycznie je powiększać. Mogły zaimponować dynamiczne akcje Bartosza Szpyrki w ataku oraz na zagrywce, ciekawe zagrania występującego awaryjnie na pozycji środkowego Kamila Dygonia, jak również serie mocnych zagrywek Pawła Czupika i Andrzeja Wacławczyka, który potwierdza dobrą formę z Finału Juniorów.

Spora grupa publiczności miała okazję obejrzeć kilka ciekawych akcji rozegranych przez kapitana, Przemka Nikla, zakończonych efektownymi atakami Piotrka Maniaka i Michała Bąka, a także udane występy Adriana Turka, Kuby Romana, Adama Grygi i dwójki zawodników libero: zawsze walczącego  Bartłomieja Kaszyka i Patryka Pyzika.

GKPS:  NIKIEL Przemysław(C), MANIAK Piotr, DYGOŃ Kamil, SZPYRKA Bartosz,  CZUPIK  Paweł, BĄK Michał, KASZYK Bartłomiej(LI); WACŁAWCZYK Andrzej, TUREK Adrian, ROMAN Jakub, GRYGA Adam, Pyzik Patryk(LII)
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Sędziowali: P. Augustyn, H. Dembska, H. Wojdyła

Tabelę zobacz tutaj:

Galeria z meczu na haloGORLICE.info:

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply