Tradycji stało się zadość !!!

GKPS I liga – Wychowankowie

1:2 (27:25,22:25,27:29)

Zgodnie z wieloletnią już tradycją, w przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia, w hali gorlickiego OSiR-u rozegrany został pokazowy mecz siatkówki, w którym wystąpili zawodnicy naszego Klubu, występujący w tegorocznych rozgrywkach I ligi Małopolskiej oraz Juniorzy wzmocnieni Wychowankami naszego Klubu, Maciejem CEBULĄ, aktualnie występującym w II-go ligowym zespole Błękitnych Ropczyce, Rafałem MATUŁĄ – Karpaty Krosno (lider VI grupy II ligi), Szymonem KOSTECKIM – byłym zawodnikiem (aktualnie statystyk) PlusLigowego Cuprum Lubin oraz przedstawicielami GALPS: Jackiem CEMBRZYŃSKIM, Kamilem DYGONIEM i Grzegorzem SZURĄ. W meczu nie wystąpił Brunon GRAD (AKS V LO Rzeszów), który był kontuzjowany.

Niestety na nasze spotkanie nie dojechali:

Michał KOZŁOWSKI (Trefl Gdańsk – PlusLiga)), który o godzinie 14:45 brał udział w telewizyjnym meczu swojej drużyny w Gdańsku z Mistrzem Polski, kędzierzyńską ZAKSĄ oraz Tomasz SZURA (GALPS), dyżur ratowniczy.

Po bardzo ciekawym i obfitującym w efektowne zagrania spotkaniu Wychowankowie z pomocą Juniorów okazali się być lepszymi w tym meczu, pokonując drużynę I ligi w stosunku 2:1.

W meczu tym dużą klasę pokazał Maciek Cebula, który w końcówce III seta (przy remisie 27:27), dwoma efektownymi zagrywkami rozstrzygnął go na korzyść Wychowanków, co dało zwycięstwo w meczu 2:1.

Warto wspomnieć o grze dwóch najstarszych zawodników z grona Wychowanków a mianowicie o Jacku Cembrzyńskim i Szymonie Kosteckim, którzy zademonstrowali ogromną ambicję i wolę walki, pokazując zarazem, że siatkówka jest wspaniałym sportem, dającym ogromną radość z gry w każdym wieku.

W zespole naszych seniorów z powodu kontuzji nie wystąpił Paweł Czupik, który pełnił obowiązki trenera drużyny I ligi.

W przedświątecznym meczu pokazowym wystąpili:

GKPS I liga: NIKIEL Przemysław(C), MANIAK Piotr, KRUPCZAK Gniewomir, SZPYRKA Bartosz, TUREK Adrian, BĄK Michał, KASZYK Bartłomiej(L), ROMAN Jakub, GÓRA Marcin, GUBAŁA Kacper

CZUPIK Paweł – Trener

GKPS WYCHOWANKOWIE: CEMBRZYŃSKI Jacek, MATUŁA Rafał, KOSTECKI Szymon, CEBULA Maciej, DYGOŃ Kamil, SZURA Grzegorz, GÓRA Grzegorz, JURUŚ Piotr(L), URBANIK Norbert, DUDA Dawid, KRASOSKI Adrian, CZERWIEŃ Szymon

NIEMIEC Bartomiej – Trener

Sędziowali: W. Gorzkowicz, K. Drąg, A. Płazińska – dziękujemy !!!

Po zakończeniu meczu Zarząd GKPS spotkał się z jego uczestnikami, przy obecności przedstawicieli Władz Miasta, Rady Miasta, Sponsorów, Działaczy Klubu i Rodziców, na uroczystym opłatku w restauracji Hotelu Margot. Złożyliśmy sobie życzenia Świąteczne, oraz aby w Nowym Roku nasz Klub kontynuował swoją działalność na rzecz społeczności (zwłaszcza Młodzieży) naszego Miasta.

Do zobaczenia 23 grudnia 2018 roku !!!

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply