Tradycji stało się zadość !!!

GKPS I liga – Wychowankowie

0:3 (23:25,20:25,33:35)

Zgodnie z wieloletnią już tradycją, w przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia, w hali gorlickiego OSiR-u w obecności ponad 300 widzów!!!, rozegrany został pokazowy mecz siatkówki, w którym wystąpili zawodnicy naszego Klubu, występujący w tegorocznych rozgrywkach I ligi Małopolskiej oraz Wychowankowie naszego Klubu, uczący się siatkówki w GKPS Gorlice w ciągu ostatnich ponad 20 lat.

Byli wśród nich zawodnicy, którzy przyjęli zaproszenie organizatorów meczu, czynnie uprawiający siatkówkę w Klubach szczebla centralnego – Maciej CEBULA (Błękitni Ropczyce), Rafał MATUŁA (Karpaty Krosno), Szymon KOSTECKI (II trener Chrobry Głogów), jak również Ci, którzy zajmują się nią na poziomie amatorskim – Jacek CEMBRZYŃSKI, Fabian SZAROWICZ, Tomasz SZURA, Marcin SZURA, Bartłomiej NIEMIEC (Trener UKS Jedynka Biecz), Piotr TROJANOWICZ, Paweł ZIĘCINA, Damian FLOREK, Lukasz LUDWIN, którzy traktują siatkówkę jako znakomitą promocję zdrowia.

Niestety na nasze spotkanie nie dojechali:

Michał KOZŁOWSKI (Trefl Gdańsk – PlusLiga)), który w przeddzień Meczu Pokazowego poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa 3:0  w telewizyjnym meczu przeciwko MKS Będzin, Mateusz MRUK (obowiązki rodzinne) oraz członkowie zespołu GKPS-Bartłomiej KASZYK (obowiązki rodzinne) i Jarosław JANTAS (kontuzja).

Przed rozpoczęciem zawodów wszyscy jego uczestnicy, zawodnicy i zgromadzona Publiczność, minutą ciszy uczcili pamięć GÓRNIKÓW,  którzy zginęli w wypadku w kopalni węgla w Karwinie.

Po bardzo ciekawym i obfitującym w efektowne zagrania spotkaniu Wychowankowie okazali się być lepszymi w tym meczu, pokonując drużynę I ligi w stosunku 3:0.

W meczu tym dużą klasę pokazali II-go ligowcy, Maciek Cebula i Rafał Matuła, którzy w końcówce III seta efektownymi zagraniami przeważyli szalę zwycięstwa na korzyść Wychowanków.

Warto wspomnieć o grze najstarszych zawodników z grona Wychowanków a mianowicie o Jacku Cembrzyńskim, Szymonie Kosteckim, Fabianie Szarowiczu i Tomaszu Szurze, którzy pokazali, że siatkówka daje ogromną radość z gry w każdym wieku.

Generalnie wszyscy zawodnicy obydwu zespołów zademonstrowali ogromną ambicję i wolę walki, pokazując, że siatkówka jest wspaniałą dyscypliną sportu, która wyzwala ogromne emocje nie tylko na boisku, ale również wśród widzów.

W tym miejscu należą się ogromne podziękowania dla kibiców siatkówki, którzy w ten przed wigilijny wieczór zaszczycili swoją obecnością nasze spotkanie.

D Z I Ę K U J E M Y !!!

W przedświątecznym meczu pokazowym wystąpili:

GKPS I liga: NIKIEL Przemysław(C), CZUPIK Paweł, KRUPCZAK Gniewomir, SZPYRKA Bartosz, TUREK Adrian, BĄK Michał, RAK Artur(L), GÓRA Marcin, GÓRA Grzegorz, CZERWIEŃ Szymon, GUBAŁA Kacper,TUREK Sebastian, GRYBOŚ Patryk(L), NIGBOR Dominik, RUSNAK Dawid

KOZŁOWSKI Krzysztof – Trener

GKPS WYCHOWANKOWIE: CEMBRZYŃSKI Jacek, MATUŁA Rafał, KOSTECKI Szymon, CEBULA Maciej, SZAROWICZ Fabian,  SZURA Grzegorz, TROJANOWICZ Piotr(L), FLOREK Damian(L), SZURA Marcin, NIEMIEC Bartłomiej, ZIĘCINA Paweł, LUDWIN Łukasz

GORZKOWICZ Wojciech – Trener

Sędziowali: M. Olszanecki, K. Drąg, H. Wojdyła – dziękujemy !!!

Po zakończeniu meczu Zarząd GKPS spotkał się z jego uczestnikami na uroczystym opłatku w restauracji Hotelu Margot. Złożyliśmy sobie życzenia Świąteczne, oraz aby w Nowym Roku nasz Klub kontynuował swoją działalność na rzecz społeczności (zwłaszcza Młodzieży) naszego Miasta.

Do zobaczenia 23 grudnia 2019 roku !!!

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply