V miejsce Juniorów

GKPS – KS Stal Grudziądz

3:1 (16:25,25:13,25:20,25:22)

W meczu decydującym o V miejscu w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski Juniorów rozgrywanym w Międzyrzecu Podlaskim, spotkały się zespoły, które zajęły III miejsca w grupach. Tak więc nasza drużyna rozegrała mecz z zespołem KS Stal Grudziądz, pokonując swoich przeciwników w stosunku 3:1.

Poza pierwszym setem, w którym nasz zespół miał problemy z dobrym wejściem w pojedynek, trzy pozostałe toczyły się pod nasze dyktando. Począwszy od stanu 3:8 w  drugim secie, gdy w naszej drużynie „zaskoczyła” zagrywka (B. Reczek, A. Turek, B. Dudek), wyszliśmy na prowadzenie 13:12. Gdy w kolejnym ustawieniu „poprawił” znakomitym serwisem Szymon Motyka, wyprowadzając naszą drużynę na prowadzenie 23:12, wiadomym było, że zwycięstwo w tym meczu jest tylko kwestią czasu.

I faktycznie tak się stało, po wygranej w drugiej partii 25:13, w trzecim secie od początku objęliśmy kilku punktowe prowadzenie i grając bardzo konsekwentnie spokojnie doprowadziliśmy do wygranej 25:20.

Set czwarty i jak się okazało ostatni w tym meczu, był najbardziej wyrównany, bowiem zespoły zdobywały punkty na przemian aż do stanu 18:19 dla Stali. Po świetnych, punktowych zagrywkach Andrzeja Wacławczyka objęliśmy prowadzenie 21:19. Gdy w kolejnym ustawieniu asa zaliczył Kuba Roman (od drugiego seta zameldował się na boisku, dając bardzo dobrą zmianę), dając nam prowadzenie 23:20, zwycięstwo w tym meczu przy naszej pewnej grze było tylko kwestią czasu.

Wygrana 25:22 i 3:1 w meczu dała nam ostatecznie V miejsce w turnieju. Tak więc Juniorzy GKPS powtórzyli swój sukces  (bo w takich kategoriach należy rozpatrywać ich udział w ćwierćfinałach MP) z poprzedniego sezonu.

Wyróżniającym się zawodnikiem naszego zespołu uznano tym razem Szymona Motykę, który dobrze prezentował się nie tylko na rozegraniu ale również w grze w bloku jak również w polu zagrywki.

Podsumowując ten turniej należy ponownie odnieść się do regulaminu rozgrywek, który nie daje jednakowych szans wszystkim uczestnikom zawodów, nakazując niektórym zespołom rozgrywanie dwóch meczy w ciągu jednego dnia, co ma ewidentnie wpływ na poziom rozgrywanych przez te drużyny spotkań. Niestety, nas to ponownie spotkało, bowiem w spotkaniu decydującym o awansie do czwórki rozegraliśmy ciężki, pięciosetowy mecz z gospodarzami zawodów, ulegając im ostatecznie 2:3, tocząc wyrównaną walkę do stanu 7:7 w piątym secie. Niestety, na jego końcówkę ewidentnie zabrakło sił.

W turnieju w Międzyrzecu, poza konkurencją były zespoły MKS MDK Warszawa, AZS UWM Olsztyn oraz BAS Białystok, które przewyższały pozostałe drużyny, przede wszystkim warunkami fizycznymi.

GKPS: MOTYKA Szymon, WACŁAWCZYK Andrzej, DOBEK Hubert, RECZEK Bartosz, TUREK Adrian(C), DUDEK Bartłomiej, HABEREK Maciej(L); ROMAN Jakub, DUDA Sebastian, PYZIK Patryk, GUBAŁA Kacper, GAWRON Tomasz
Trenerzy: Krzysztof  KOZŁOWSKI, Przemysław NIKIEL

Szczegółowe wyniki turnieju w Międzyrzecu można zobaczyć tutaj:

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply