Walka w meczu „o pietruszkę”

Kęczanin II Kęty – GKPS

3:2 (25:16,23:25,21:25,25:22,15:11)

Na ostatni mecz tegorocznego sezonu rozgrywek III ligi, nasi seniorzy wybrali się do dalekich Kęt, aby rozegrać mecz z zespołem rezerw Kęczanina.

Mecz był z tych z gatunku „o pietruszkę”, bowiem ostateczna kolejność w grupie finałowej rozstrzygnęła się przed tygodniem i niestety nasza drużyna nie miała już szans na zajęcie innego miejsca niż czwarte.

Ale ponieważ seniorzy to „ambitne chłopaki”, postanowili w nim powalczyć, aby nie wracać do Gorlic z pustymi rękami.

Zamierzenie to udało się w części zrealizować, bowiem po wygraniu dwóch setów wywalczyli jeden punkt do skromnego dorobku w finałach III ligi.

Niestety, po raz kolejny wystąpiliśmy w osłabionym składzie, bowiem nie mógł tym razem zagrać Paweł Czupik (obowiązki studenckie), natomiast Gniewek Krupczak zgłaszał gotowość powrotu po kontuzji, ale nie chcieliśmy ryzykować jej odnowienia.

Oprócz pierwszego seta, w którym nasza drużyna jeszcze nie zdążyła złapać swojego rytmu gry, w pozostałych trwała wyrównana walka, z wieloma efektownymi wymianami. Niestety, w decydujących momentach czwartego i piątego seta u gospodarzy zaskoczyła zagrywka, co okazało się kluczowe dla końcowego wyniku meczu.

GKPS:  NIKIEL Przemysław(C), MANIAK Piotr, PIECUCH Łukasz, TUREK Adrian, DYGOŃ Kamil, BĄK Michał, KASZYK Bartłomiej(L); SZPYRKA Bartosz, TRUTY Mateusz, KRUPCZAK Gniewomir
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Tabelę zobacz tutaj:

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply