Wielkie emocje bez happy endu !!!

GKPS – SMS Sparta AGH Kraków

1:3 (23:25,25:22,21:25,25:27)

Zgodnie z przewidywaniami drużyna krakowskiej Sparty okazała się być bardzo mocnym przeciwnikiem dla naszego zespołu.

Po bardzo emocjonującym spotkaniu, w obecności kompletu publiczności na trybunach (prawie 300 osób), Sparta wygrała w gorlickiej hali OSiR 3:1 (23,-22,21,25), zmieniając tym samym na pozycji Lidera I ligi małopolskiej naszą drużynę.

W secie pierwszym Goście od początku osiągnęli kilku punktowe prowadzenie (3:0,5:1,9:2,10:3,18:11). Nasza drużyna, która miała problemy z „wejściem w mecz”, z biegiem czasu zaczęła odrabiać straty, by w końcówce doprowadzić do remisu (22:22,23:23). Niestety, dwie ostatnie akcje tego seta padły łupem młodych zawodników z Krakowa, co dało drużynie Sparty zwycięstwo 25:23.

W secie drugim Sparta poszła „za ciosem” i ponownie odskoczyła na kilka punktów (6:3,10:5,13:7). Nasza drużyna podobnie jak w pierwszym secie, grając bardzo ambitnie w obronie oraz zdecydowanie w polu zagrywki i ataku, zaczęła mozolnie odrabiać straty, by najpierw doprowadzić do wyrównania 19:19 a następnie objąć prowadzenie 20:19. Tym razem w dwóch kolejnych ustawieniach Goście zdołali wywalczyć trzy punkty przy pięciu naszej drużyny, dzięki czemu to GKPS zwyciężył 25:22, wyrównując stan meczu na 1:1.

Set trzeci, jak się okazało, był najbardziej wyrównany. Chociaż trzeba przyznać, że toczył się przy ciągłej przewadze Gości, którzy prowadzili jednym, dwoma punktami, by ostatecznie zwyciężyć 25:21.

Aby pozostać w meczu, nasza drużyna musiała wygrać kolejną partię. I ta świadomość oraz gorący doping gorlickiej publiczności spowodowały wyzwolenie w naszych siatkarzach dodatkowych pokładów waleczności. Grając wspaniale w obronie nasza drużyna systematycznie powiększała swoją przewagę (4:2,6:3,12:7). Gdy w końcówce seta na tablicy wyników był stan 21:16, wydawało się, że do tie-breaka pozostał już  tylko jeden mały krok. I tutaj sprawdziło się powiedzenie, że siatkówka dlatego jest taka piękna, bo jest nieprzewidywalna. Nikt bowiem nie był w stanie przewidzieć, że w naszym zespole zapanuje taka niemoc a młodzi zawodnicy Sparty zagrają w końcówce seta (i jak się okazało w meczu) z tak wielką skutecznością, dzięki czemu wywalczyli w trzech kolejnych ustawieniach 11 punktów przy zaledwie czterech naszej drużyny. Set zakończył się wynikiem 27:25 dla Sparty, która tym samym w całym meczu zwyciężyła 3:1.

Pomimo braku zdobyczy punktowych w tym spotkaniu mamy dużą satysfakcję, że mecze naszej drużyny dobrze się ogląda i że wzbudzają one ogromne emocje, o czym może świadczyć pełna hala kibiców.

Za doping w tym spotkaniu serdecznie dziękujemy i zapraszamy za tydzień na kolejny mecz w hali OSiR, w którym zagramy z drużyną Skawy Wadowice.

GKPS:  NIKIEL Przemysław(C), CZUPIK Paweł , CZERWIEŃ Szymon, SZPYRKA Bartosz, TUREK Adrian, LUDWIN Łukasz, KASZYK Bartłomiej (L); DYGOŃ Kamil, GÓRA Marcin, BĄK Michał, DZIKI Konrad, TUREK Sebastian(L)
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Tabela rozgrywek I ligi małopolskiej tutaj:

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply