Wygrana w meczu „na szczycie” !!!

Gród Czop Podegrodzie – GKPS

2:3 (25:23,21:25,21:25,29:27,11:15)

W meczu określanym mianem siatkarskiego hitu, nasza drużyna w sobotnie popołudnie w hali sportowej w Brzeźnie, pokonała Lidera po pierwszej serii spotkań, drużynę aktualnego Mistrza Małopolski w stosunku 3:2, w setach do -23,21,21,-27 i 11.

Jak na hitowe spotkanie przystało, licznie zgromadzeni kibice (wśród nich byli również nasi z Gorlic – dziękujemy za doping), obejrzeli pasjonujące widowisko, w którym w pięciu rozegranych setach było wszystko to, co najlepsze w siatkówce: dynamiczne ataki, spektakularne obrony, zwroty akcji, długie wymiany oraz efektowne bloki.

Pierwszy set tego spotkania był bardzo wyrównany. Pod jego koniec nasza drużyna objęła dwupunktowe prowadzenie (22:20) ale niestety nie udało się go utrzymać i zespół Gospodarzy po znakomitej punktowej serii (5:1) w dwóch kolejnych ustawieniach zwyciężył 25:23 i tym samym objął prowadzenie w meczu 1:0.

Jak się okazało w dwóch kolejnych setach, nasz zespół jest zbyt doświadczoną drużyną, aby to chwilowe niepowodzenie go podłamało. Drugi i trzeci set toczył się pod pełną kontrolą naszej drużyny, która nie dała się zaskoczyć swoim przeciwnikom i zwyciężyła dwukrotnie 25:21.

Set czwarty to ponownie bardzo wyrównana gra, przy minimalnym prowadzeniu Gospodarzy. Ambitnie walcząca nasza drużyna doprowadziła w końcówce do wyrównania 23:23, by po chwili mieć piłkę meczową (25:24). Niestety nie udało się zapunktować i za trzecim setbolem (29:27) Gród wyrównał stan meczu na 2:2.

W piątej partii walka rozgorzała na całego i zmiana stron boiska nastąpiła przy stanie 8:7 dla Gospodarzy. Po zmianie stron nasza drużyna całkowicie przejęła inicjatywę, dzięki czemu wygrała tiebreaka 15:11 i w całym meczu 3:2. W tym miejscu należy wspomnieć o ogromnym zaangażowaniu w grze całego zespołu jak również indywidualnie wyróżnić najmłodszego członka drużyny, grającego od początku czwartego seta na pozycji libero, Sebastiana TURKA, który nie dał się złamać w przyjęciu mocno serwującym przeciwnikom.

GKPS:  NIKIEL Przemysław(C),  CZUPIK Paweł, CZERWIEŃ Szymon, SZPYRKA Bartosz, TUREK Adrian, LUDWIN Łukasz, KASZYK Bartłomiej(L); TUREK Sebastian(L), DYGOŃ Kamil
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Tabela rozgrywek I ligi małopolskiej tutaj:

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply