Zaczynamy nowy sezon

Po długim oczekiwaniu, w dzisiejszy poniedziałek ukazały się na stronie MZPS w Krakowie terminarze rozgrywek na sezon 2015/2016.

Największą sensacją w tych terminarzach było niespodziewane (z powodu całkowitego braku jakichkolwiek konsultacji)  połączenie zespołów zgłoszonych wcześniej do rozgrywek III i IV ligi seniorów w jedną III ligę, w której ostatecznie zagra aż 20 (dwadzieścia) zespołów. Ta ogromna grupa na szczęście została podzielona na dwie podgrupy terytorialne (A i B), w których zespoły rozegrają po dwa mecze w systemie „każdy z każdym” a następnie po trzy najlepsze drużyny z każdej grupy zagrają rundę finałową z zaliczeniem spotkań ze swojej grupy.

Tak można wyczytać z terminarza, natomiast w dalszym ciągu nie ukazał się regulamin rozgrywek na ten sezon. Mając przykre doświadczenia z rozgrywek poprzedniego sezonu, gdy w jego trakcie zmieniony został regulamin rozgrywek Młodzików, niestety, można spodziewać się jeszcze różnych niespodzianek.

Oby nie, bo bardzo to komplikuje w klubach organizację rozgrywek poszczególnych zespołów, zwłaszcza w tych, które prowadzą szkolenie oraz biorą udział w zawodach we wszystkich kategoriach wiekowych, a do takich właśnie zalicza się nasz GKPS.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply