Zaległości odrobione na +3(punkty) !!!

GKPS – GSKS Laskowa

3:1 (25:12,23:25,25:15,25:23)

W zaległym meczu z II kolejki I rundy (19.10.2019), nasza drużyna pokonała ponownie w stosunku 3:1 zespół z Laskowej.

Dzięki tej wygranej nasz zespół umocnił się na pozycji lidera tabeli.

Set pierwszy rozpoczął się pomyślnie dla naszego zespołu, bowiem już po dwóch ustawieniach prowadziliśmy 5:2 (dobre zagrywki Pawła Czupika). W dwóch następnych ustawieniach Goście doprowadzili do remisu 6:6. Gdy wydawało się, że gra się wyrównuje, sprawy wziął w swoje ręce Bartosz SZPYRKA. Najpierw zdobył punkt na 7:6 i prawo do zagrywki, które wykorzystał z premedytacją w polu serwisowym. Wykonał kolejnych 12 (słownie: dwanaście) serwisów, z których kilka było bezpośrednio asowych, natomiast pozostałe zdecydowanie ułatwiły grę na siatce naszym blokującym. Dołożył do tego kilka punktów zdobytych w kontrataku po wyblokach i grze obronnej kolegów, tak więc można powiedzieć, że oglądaliśmy ” Teatr Jednego Aktora”. Dopiero po trzynastej zagrywce piłka zatrzymała się na siatce. Tak wielką przewagę nasza drużyna z łatwością utrzymała do końca seta.

Set drugi to już osobna historia. Bardzo doświadczona drużyna z Laskowej szybko zapomniała o klęsce w pierwszym secie i zaczęła grać „swoją” siatkówkę, opartą na dużej skuteczności swojego atakującego D. Stacha, który nie mylił się zarówno w ataku jak i polu zagrywki. Wyrównana walka, w której żaden z zespołów nie mógł osiągnąć przewagi większej niż dwa punkty, trwała przez cały set aż do stanu 23:23. Dwie ostatnie akcje zakończyły się punktami dla Gości, którzy tym samym wyrównali stan meczu na 1:1.

Trzeci set przebiegał podobnie jak drugi aż do stanu 16:14 dla naszej drużyny. Gdy od stanu 17:14 Adrian Turek techniczną zagrywką odrzucił od siatki przeciwników, świetną grę na środku zaprezentował Michał BĄK, który wraz z Przemkiem Niklem oraz Pawłem Czupikiem stworzyli ścianę nie do przejścia dla atakujących drużyny GSKS-u. Dodatkowo świetnie sobie radził w kontratakach, zdobywając bardzo cenne dla zespołu punkty. Set zakończył się naszą zdecydowaną wygraną 25:15, dzięki czemu prowadziliśmy w meczu 2:1.

Aby zdobyć trzy punkty w meczu, należało wygrać kolejnego seta. Nasi Goście nie zamierzali nam ułatwiać zadania i od jego początku zdecydowanie poprawili swoją grę. Ponownie trwała wyrównana gra, w której to zawodnicy z Laskowej mieli nieznaczną przewagę(1:3,3:6,13:16,14:17). W tym secie oprócz skutecznych akcji w ataku Adriana TURKA, dwie udane serie zagrywek zanotował na swoim koncie Marcin GÓRA (z 4:6 na 8:6 a następnie w końcówce seta z 15:17 na 19:17), dokładając do swoich zdobyczy punktowych kilka świetnych akcji w bloku oraz ataku. Po objęciu prowadzenia 19:17 przez naszą drużynę, do końca seta trwała wymiana „punkt za punkt”, dzięki czemu utrzymaliśmy minimalną przewagę. Ostatnią akcję meczu świetnie poprowadził nasz kapitan, Przemek NIKIEL, umożliwiając Pawłowi CZUPIKOWI zdobycie 25-ego punktu dynamicznym atakiem po prostej.

Cieszy coraz lepsza gra naszego libero, Bartka KASZYKA, który zdecydowanie wzmocnił przyjęcie drużyny, co dobrze rokuje przed kolejnymi meczami zespołu.

GKPS: BĄK Michał, NIKIEL Przemysław(C), CZUPIK Paweł, GÓRA Marcin, SZPYRKA Bartosz, TUREK Adrian, KASZYK Bartłomiej(L); TUREK Sebastian(L), GÓRA Grzegorz, CZERWIEŃ Szymon, PODWIKA Kamil, GRYBOŚ Patryk, GUBAŁA Kacper
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Zobacz tabelę tutaj:

Galeria z meczu  tutaj:

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply