Zwycięstwo na koniec fazy zasadniczej

Iskierka Krzyż Tarnów – GKPS

1:3 (25:23,19:25,16:25,21:25)

W ostatnim meczu Fazy zasadniczej Mistrzostw Małopolski Kadetów, nasza drużyna pokonała na wyjeździe w Tarnowie zespół Iskierki w stosunku 3:1.

Tym zwycięstwem Kadeci potwierdzili swoją wcześniejszą kwalifikację do Finału wojewódzkiego, który rozegrany zostanie w dniach 12-14.02.2016.

W bardzo wąskim, bo 8 osobowym składzie wystąpili nasi Kadeci w wyjazdowym meczu w Tarnowie.

Ze względu na kontuzję śródstopia uniemożliwiającą skakanie na pozycji libero wystąpił Norbert Urbanik, natomiast na przyjęciu zagrywki zastąpił go Piotr Juruś, który bardzo dobrze zaprezentował się w innej niż nominalnie funkcji.

Mecz był bardzo nierówny w wykonaniu gorlickich zawodników z dużą ilością prostych błędów, widać u niektórych braki związane ze słabym udziałem w ostatnich treningach.

W I secie nasza dwu punktowa przewaga nie wystarczyła do wygrania seta. Zespół z Tarnowa wyrównał i osiągnął różnicę 21:19, głównie za sprawą naszych błędów w ataku i wygrał 25:23.

Sety II i III wygrane zdecydowanie i choć gra w naszym wykonaniu nadal falowała to w końcówkach tych partii bardzo dobrze zafunkcjonowała zagrywka. Set II zakończył serią 4 serwisów Adam Gryga, natomiast III set zakończyła seria 5 trudnych zagrywek Piotra Jurusia.

W secie IV osiągnęliśmy wysoką przewagę (6:13), jednak ponownie pojawiające się w naszych szeregach rozluźnienie  pozwoliło rywalowi na wyrównanie stanu na 17:17 i 18:18. Jednocześnie zmusiło to naszych siatkarzy do poprawienia swojej gry i zakończenia seta do 21 i całego meczu w czterech partiach.

GKPS: HABEREK Maciej(C), GRYGA Adam, JURUŚ Piotr, DUDA Dawid, GÓRA Grzegorz,  LACH Karol, URBANIK Norbert(L); RADZIK Patryk,
Trener: Bartłomiej NIEMIEC

Tabelę zobacz tutaj:

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply