Juniorzy dalej bez porażki

GKPS – Orzeł Biała Niżna

3:1 (25:10,25:9,23:25,25:13)

Lider rozgrywek, drużyna GKPS-u, zwyciężyła w piątym, kolejnym meczu tegorocznych rozgrywek Małopolskiej Ligi Juniorów.

Tym samym nasz zespół zanotował w pierwszej rundzie pięć kolejnych wygranych i jako jedyna drużyna z kompletem zwycięstw przystąpi do drugiej rundy, która rozpocznie się w najbliższą niedzielę meczem z UKS Wola Batorska.

Trzy sety tego meczu (I, II i IV), pokazały ogromną różnicę między liderem a czwartym zespołem w tabeli. Nasi zawodnicy zwyciężyli w nich do 10,9 i 13.

Jedynie w trzecim secie, gdy na boisku w naszym zespole zameldowali się zawodnicy zmianowi, bardzo ambitnie walczący zawodnicy drużyny z Białej Niżnej pokazali, że gra w siatkówkę nie jest im obca i po dwóch wysoko przegranych setach potrafili zaprezentować spore umiejętności. Przyznać natomiast trzeba, że po bardzo wysokim otwarciu tej partii, gdy Orzeł objął prowadzenie 9:1, nasi zawodnicy próbowali odwrócić losy seta, doprowadzając do pierwszego wyrównania przy stanie 18:18 a nawet objęli prowadzenie 19:18 i 21:20. Jednakże nasi przeciwnicy ponownie zerwali się do bardzo ambitnej walki i zwyciężyli ostatecznie 25:23.

Po powrocie na boisko w secie czwartym podstawowych zawodników naszego zespołu, uwidoczniła się jednakże ogromna przewaga umiejętności siatkarzy GKPS-u, którzy w błyskawicznym tempie budowali przewagę punktową nad swoimi przeciwnikami, wygrywając ostatecznie 25:13 i w całym meczu 3:1.

GKPS: MOTYKA Szymon, WACŁAWCZYK Andrzej, ROMAN Jakub, DUDA Sebastian, TUREK Adrian(C), DUDEK Bartłomiej, HABEREK Maciej(LI); PYZIK  Patryk, GAWRON Tomasz, Gubała Kacper, JURUŚ Piotr(LII)
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Sędziowali: N. Apola, P. Augustyn, H. Dembska

Tabelę zobacz tutaj:

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply