Pozycja umocniona

GKPS – GSKS Laskowa

3:0 (25:20,25:19,25:19)

W meczu drużyn zajmujących drugie i trzecie miejsce w tabeli III ligi grupy I, nie było, niestety, zbyt dużych emocji.

W obecności sporej grupy młodzieży ze szkoły w Staszkówce, która przyjechała dopingować swojego nauczyciela a zarazem zawodnika drużyny GKPS, Michała Bąka, nasz zespół wypunktował bez większych problemów drużynę gości 3:0, w setach do 20,19 i 19.

Gra praktycznie w każdym z trzech setów toczyła się w ospałym tempie a jej widowiskowość na dodatek obniżała spora ilość zepsutych zagrywek, zarówno z jednej jak i drugiej strony siatki. Były oczywiście również interesujące momenty, gdy efektownymi atakami ze środka siatki popisywali się wspominany już Michał Bąk, czy też Gniewek Krupczak. Podobać się mogły również efektowne akcje na dużym zasięgu „atakującego” drużyny gości.

Pierwszy i drugi set były w miarę wyrównane, gdy raz jedna, raz druga drużyna obejmowała prowadzenie jednym punktem. Dopiero w ich końcówkach za sprawą kierunkowej zagrywki Piotrka Maniaka oraz skutecznych kontr w wykonaniu Kamila Dygonia rozstrzygaliśmy je na naszą korzyść.

Set trzeci rozpoczął się od trzypunktowej (5:2) przewagi naszej drużyny, która w dalszej jego części, dzięki skutecznej grze najlepszego na boisku Kamila Dygonia, została powiększona do punktów sześciu – 21:15. Końcówka seta przebiegała według schematu gry „punkt za punkt”, co pozwoliło wiceliderowi tabeli pokonać w nim trzecią drużynę 25:19 i wygrać cały mecz w stosunku 3:0.

Dzięki tej wygranej nasza drużyna umocniła swoją pozycję w tabeli, natomiast goście spadli na miejsce czwarte.

GKPS:  NIKIEL Przemysław(C),  MANIAK Piotr, KRUPCZAK Gniewomir, SZPYRKA Bartosz, DYGOŃ Kamil, BĄK Michał, KASZYK Bartłomiej(L); CZUPIK  Paweł, MOTYKA Szymon, WACŁAWCZYK Andrzej, DUDEK Bartłomiej, TUREK Adrian
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Sędziowali: T. Bochenek, R. Liana, H. Wojdyła

Tabelę zobacz tutaj:

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply