Lider pokonany !!!

GKPS – SKPS Dunajec Nowy Sącz

3:2 (25:20,21:25,23:25,25:17,15:13)

Po prawie dwóch godzinach pasjonującej gry, nasi seniorzy pokonali samodzielnego lidera tabeli III ligi grupy I, który w pierwszych pięciu meczach tegorocznego sezonu nie zaznał goryczy porażki  ani w jednym secie, drużynę nowosądeckiego Dunajca, w stosunku 3:2, w setach: 25:20,21:25,23:25,25:17 oraz 15:13.

Sprawdziły się więc nasze zapowiedzi dotyczące tego spotkania, że aby nawiązać walkę z liderem, trzeba zagrać znakomity mecz. I nasza drużyna tego dokonała a nawet zrobiła więcej – zagrała mecz więcej niż znakomity, co zaowocowało zwycięstwem.

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo!!!

Pomimo braku w składzie najskuteczniejszego w dotychczasowych meczach Bartosza Szpyrki, nasz zespół wyszedł na mecz z Liderem bardzo zmotywowany. Od początku pierwszego seta po objęciu prowadzenia 5:1, grając bardzo uważnie i konsekwentnie taktycznie, aż do jego końca utrzymywaliśmy prowadzenie trzema, pięcioma punktami. Zastępujący Szpyrkę na pozycji atakującego Paweł Czupik, rozegrał tę partię znakomicie, praktycznie nie myląc się w ataku. 25:20 dla nas i pierwszy przegrany w tych rozgrywkach set na koncie Dunajca stał się faktem.

Set drugi to wyrównana walka aż do stanu 18:18. W jego końcówce, dzięki mocnej zagrywce Hamigi, Dunajec odskoczył na 23:19, by po chwili cieszyć się ze zwycięstwa 25:21 i wyrównania stanu meczu na 1:1.

Set trzeci miał przebieg podobny do pierwszego, z tym, że to Dunajec objął prowadzenie kilkoma punktami, które utrzymywał aż do stanu 18:12. W końcówce seta nasza drużyna zaczęła grać coraz lepiej, powoli odrabiając straty do Gości. Doprowadziła do stanu 22:23 i 23:24, ale niestety ostatnie słowo ponownie należało do Dunajca, który wygrał 25:23 i objął prowadzenie w meczu 2:1.

Poprawa gry w końcówce trzeciego seta dobrze rokowała dla nas na kolejną partię. I tak się też stało: grając prawie perfekcyjnie w każdym elemencie, z każdą kolejną akcją budowaliśmy coraz większą przewagę (4:2,11:7,18:11), by ostatecznie zwyciężyć 25:17. Tak więc Dunajec przegrał drugiego seta a nasza drużyna przystępowała do tiebreaka z wielkim przekonaniem, że można go pokonać w całym meczu.

A w nim początek bardzo wyrównany (3:3,4:4). Zmiana stron boiska nastąpiła przy stanie 8:5 dla nas. Dunajec nie miał zamiaru złożyć broni i po bardzo dobrym fragmencie gry doprowadził do minimalnej straty 8:9. Gdy po fantastycznej akcji w obronie w wykonaniu Bartka Kaszyka oraz Kamila Dygonia a następnie serii świetnych zagrywek Gniewka Krupczaka (popartych doskonałą grą przy siatce Michała Bąka, Kamila Dygonia i Pawła Czupika), zwiększyliśmy prowadzenie do stanu 14:9, wydawało się, że już nic nie jest w stanie odebrać nam zwycięstwa w tym meczu. Niestety, kolejna zagrywka okazała się nieudana i na nasze nieszczęście w pole serwisowe Dunajca zawędrował ich najlepszy zawodnik, Hamiga.

Po jego trzech serwisach straciliśmy trzy kolejne punkty i z naszej przewagi prawie nic nie zostało. 14:13 i kolejna zagrywka Dunajca. Tym razem po niezłym przyjęciu serwisu przez Piotra Maniaka, Przemek Nikiel wystawił piłkę do Pawła Czupika, który tak jak w pierwszym secie okazał się bardzo skuteczny i po dynamicznym ataku po skosie wywalczył 15 punkt dla naszego zespołu, co dało nam wygraną w meczu 3:2.

To zwycięstwo to wspaniała nagroda dla naszej drużyny za determinację oraz ogromną wolę walki zaprezentowaną w tym meczu, co zostało nagrodzone rzęsistymi brawami sporej grupy publiczności obecnej w hali OSiR.

GKPS:  NIKIEL Przemysław(C),  MANIAK Piotr, KRUPCZAK Gniewomir, CZUPIK  Paweł, DYGOŃ Kamil, BĄK Michał, KASZYK Bartłomiej(L); WACŁAWCZYK Andrzej, DOBEK Hubert, Motyka Szymon, Turek Adrian, Reczek Bartosz, Roman Jakub, Pyzik Patryk(LII)
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Sędziowali: T. Bochenek, P. Augustyn, M. Niepsuj

Tabelę zobacz tutaj:

Galeria z meczu tutaj (zdjęcia wykonane przez Kamila Proroka)

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply