Nieudany rewanż

MKS Gryf Brzesko – GKPS

3:1  (25:18,28:26,28:30,25:18)

Nie udało się naszym Kadetom zwyciężyć w rewanżowym meczu z zespołem brzeskiego Gryfa, chociaż zgodnie z oczekiwaniami zaprezentowali się zdecydowanie lepiej niż w pierwszym meczu w Gorlicach, w którym ulegli 0:3.

Tym razem stoczyli z wiceliderem tabeli zacięty pojedynek, ulegając mu ostatecznie 1:3.

Drużyna Kadetów na mecz z Brzeskiem udała się mocno zmotywowana, niestety  udało się wywieźć z trudnego terenu tylko jednego seta.

Pierwszy set bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy szybko osiągnęli przewagę,
wykazując się lepszą skutecznością niż nasi zawodnicy. Różnicę punktową udało się nieznacznie zmniejszyć przy dobrej zagrywce Maćka Haberka, jednak nie pozwoliło to dogonić pewnie grających zawodników z Brzeska.

Początek drugiego seta to wyrównana gra obydwu zespołów. Z akcji na akcję nasi kadeci zaczęli osiągać stopniowo przewagę, która wyniosła 5 punktów przy stanie 11:16. Wszystko wskazywało na osiągnięcie powodzenia w tej partii przez nasz zespół, ale chwilowe rozluźnienie pozwoliło wrócić do gry gospodarzom, którzy kilkoma dobrymi zagrywkami wyrównali stan seta i zachowując więcej pewności w jego końcówce, wygrali II seta do 26.

Bardzo trudno było naszym zawodnikom pogodzić się z przegraniem poprzedniego seta, jednak nie podawali się i w III secie toczyli wyrównaną, grę doprowadzając do emocjonującej końcówki seta, którą wygrali do 28.

W IV secie powróciły nadzieje na odmienienie losów spotkania, niestety to gospodarze lepiej go rozpoczęli i osiągnęli kilku punktową przewagę, której już nie oddali do końca meczu.

W całym meczu w poczynania naszego zespołu wkradło się dużo nerwowości, która nie pomagała młodym siatkarzom w grze. Na pewno zabrakło gry na środku siatki, która w ostatnich meczach dobrze funkcjonowała. Trzeba liczyć na poprawę tej sytuacji w kolejnych spotkaniach naszego zespołu.

GKPS: URBANIK Norbert(C), HABEREK Maciej, GRYGA Adam, KRASOSKI Adrian, DUDA Dawid, GÓRA Grzegorz, JURUŚ Piotr (L); RADZIK Patryk, KIEŁTOŃ-HUSSEIN Rodi, PISARCZYK Kamil, CZECH Arkadiusz
Trener: Bartłomiej NIEMIEC

Tabelę zobacz tutaj:

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply