Pierwsze punkty seniorów w III lidze

GKPS – UMKS Kęczanin II Kęty

3:2 (19:25,25:20,20:25,25:21,15:10)

Zwycięska passa naszych seniorów w gorlickiej hali OSiR trwa nadal. Po ubiegłosezonowych zwycięstwach czwartoligowców, również III liga je kontynuuje, odnosząc ciężko wywalczoną wygraną z rezerwami Kęczanina Kęty.

To zwycięstwo bardzo cieszy, bowiem nasz zespół, jak narazie, nie pokazuje pełni swoich możliwości. Mamy nadzieję, że z każdym kolejnym, rozegranym meczem, drużyna będzie prezentować się coraz lepiej.

Set pierwszy tego spotkania był bez większej historii. Goście rozpoczęli go od prowadzenia 4:0 i następnie grając bardzo pewnie, zwłaszcza w elemencie zagrywki, spokojnie „dowieźli” wygraną do jego końca. Nasza drużyna natomiast miała wielkie problemy w każdym elemencie, gra nie mogła więc zaskoczyć.

W drugiej partii zdecydowanie poprawiliśmy zagrywkę, a dzięki skuteczności zawodników skrzydłowych, atakującego Bartka Szpyrki,oraz przyjmujących Piotrka Maniaka i Kamila Dygonia a także kilku efektownym obronom Bartka Kaszyka, potrafiliśmy, pomimo dwukrotnych pościgów gości (od 7:4 do 8:8 oraz od 16:14 do 16:16), odskoczyć na 20:16, by po chwili zakończyć seta 25:20 i wyrównać stan meczu na 1:1.

W secie kolejnym wyrównana gra trwała do stanu 14:15 dla gości. Gdy wtedy nasza drużyna straciła cztery kolejne punkty (14:19), wiadomym było, że dobrze grający Kęczanie nie pozwolą wydrzeć sobie wygranej.

Set czwarty był bardzo podobny do drugiego, z tą tylko różnicą, że nasi zawodnicy po dobrym początku tylko raz dali się doścignąć (od stanu 8:4 do 8:8). Od tej chwili grali bardzo poprawnie, zdobywając w każdym kolejnym ustawieniu po dwa, trzy punkty przy jednym przeciwnika. Taka gra doprowadziła do zdecydowanego prowadzenia 23:15. Grający bardzo ambitnie goście zdołali w końcówce odrobić kilka punktów, ale na więcej nasi seniorzy im nie pozwolili, wygrywając zdecydowanie 25:21, dzięki czemu doprowadzili do tiebreaka.

Piąta partia okazała się być najlepszą w wykonaniu naszego zespołu, który, dzięki gorącemu dopingowi publiczności (bardzo za to dziękujemy), zagrał agresywnie, demonstrując ogromną determinację i wolę walki. Pewne zwycięstwo 15:10 w tym secie dało wygraną 3:2 w meczu i pierwsze dwa punkty do tabeli tegorocznych rozgrywek III ligi.

Podsumowując to spotkanie można stwierdzić, że gdy do nieźle prezentujących się skrzydłowych Kamila Dygonia i Piotrka Maniaka oraz najlepszego zawodnika naszego zespołu Bartosza Szpyrki dołączą pozostali, to w dalszej części sezonu może być bardzo ciekawie.

GKPS:  NIKIEL Przemysław(C), MANIAK Piotr, BĄK Michał, TUREK Adrian, DYGOŃ Kamil,  KRUPCZAK Gniewomir, KASZYK Bartłomiej (L); SZPYRKA Bartosz, MARGAŃSKI Piotr, DUDEK Bartłomiej, PIECUCH Łukasz, CZUPIK  Paweł
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Sedziowali: R. Liana, T. Bochenek, H. Wojdyła

Tabelę zobacz tutaj:

Galerię zobacz tutaj:

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply