Porażka Kadetów

GKPS – MKS Gryf Brzesko

0:3  (23:25,22:25,18:25)

Po wyrównanej grze nasza drużyna uległa faworyzowanemu zespołowi z Brzeska w stosunku 0:3, w setach do 23,22 i 18. Potwierdziły się więc nasze przypuszczenia, że drużyna gości będzie jednym z głównych faworytów tegorocznych rozgrywek w tej kategorii wiekowej.

Nasz zespół na boisku hali OSiR zaprezentował się w dość skromnym, ośmioosobowym składzie, co spowodowane było problemami z wykonaniem obowiązkowych badań lekarskich.

Set pierwszy toczył się przy wyrównanej grze, z lekką przewagą drużyny gości, która prowadziła w jego trakcie dwoma, trzema punktami. Ambitnie walczący gospodarze doprowadzili do wyrównania w końcówce seta (22:22 i 23:23), jednakże dwa ostatnie punkty zdobyli bardziej doświadczeni zawodnicy z Brzeska, wygrywając seta 25:23.

Do połowy drugiego seta to nasi zawodnicy prowadzili dwoma, trzema punktami (9:7, 11:8, 15:13), jednakże nie potrafili tej przewagi utrzymać. W jednym ustawieniu stracili pięć kolejnych punktów, co dało gościom prowadzenie 18:15. Co prawda wkrótce wyrównali stan seta na 18:18, ale rozpędzeni brzeszczanie poszli „za ciosem” i ponownie rozstrzygnęli końcówkę tej partii na swoją korzyść, wygrywając do 22.

Set trzeci tym razem goście rozpoczęli od mocnego uderzenia, obejmując wysokie prowadzenie 9:1 i 12:4. W tym momencie nastąpił zryw naszych Kadetów, którzy doprowadzili do stanu 11:12. Następnie prowadzili wyrównaną grę aż do stanu 18:20, ale niestety ponownie końcówka w ich wykonaniu była bardzo słaba, co doprowadziło do straty pięciu punktów z rzędu i ostatecznie porażki w tym secie do 18 i w całym meczu 0:3.

Mamy nadzieję, że w kolejnych spotkaniach nasza drużyna pokusi się o zwycięstwa, ale do tego potrzebna jest bardziej skuteczna gra w końcówkach setów. I tego naszym Kadetom życzymy.

GKPS:  GRYGA Adam, HABEREK Maciek, GÓRA Grzesiek, KRASOSKI Adrian, URBANIK Norbert(C), DUDA Dawid, JURUŚ Piotr(L); RADZIK Patryk
Trener: Bartłomiej NIEMIEC

Sędziowali: R. Liana,  H. Dembska, D. Jurczak

Tabelę zobacz tutaj:

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply