Porażka w Nowym Sączu

SKPS Dunajec Nowy Sącz – GKPS

3:0 (25:21,25:20,25:21)

Kadetom GKPS Gorlice nie udało się podtrzymać zwycięskiej passy drużyn Seniorów
i Juniorów nad zespołami Dunajca Nowy Sącz i musieli uznać wyższość przeciwnika. Cały mecz był wyrównany, niestety końcówki setów pewniej zagrali gospodarze i w dużej mierze to zaważyło na końcowym wyniku. Nawet osiągane przewagi nie dały nam powodzenia choćby w jednym z setów.

W I secie osiągnęliśmy przewagę 5 punktów (10:15), jednak nawet taka różnica nie wystarczyła do powodzenia w tym secie.
W II secie to drużyna Dunajca cały czas utrzymywała przewagę nad naszym zespołem, stopniowo ją powiększając.

Set III rozpoczął się równą grą obu zespołów, młodzi siatkarze z Gorlic próbowali odmienić losy spotkania, osiągnęli nawet przewagę 2 punktów przy stanie (7:9,9:11,10:12), następnie gospodarze doprowadzili do wyrównania i odskoczyli na 2 punkty (18:16). Następnie dzięki dwóm asom serwisowym i trudnej zagrywce Maćka Haberka doprowadziliśmy do kolejnego już wyrównania (20:20). Jednak pewnie grane przez gospodarzy końcówki pozwoliły zawodnikom Dunajca zakończyć seta i wygrać cały mecz.
Na wyróżnienie zasługuje postawa Macieja Haberka, który okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu oraz bardzo dobrze zaprezentował się w polu zagrywki, wykonując 14 trudnych serwisów z czego trzy zamienił bezpośrednio na punkty.
Fragmenty gry w wykonaniu naszych kadetów pokazują spore możliwości tego zespołu i mamy nadzieję, że stopniowo ta gra się wyrówna na całe sety i mecz.

GKPS: URBANIK Norbert(C), HABEREK Maciej, GRYGA Adam, KRASOSKI Adrian, DUDA Dawid, GÓRA Grzegorz, JURUŚ Piotr (L); RADZIK Patryk, LACH Karol, PISARCZYK Kamil, TARSA Krystian
Trener: Bartłomiej NIEMIEC

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply