Powalczyli z Liderem

GKPS – Dunajec Nowy Sącz

2:3 (25:23,25:27,21:25,25:19,9:15)

Ciężkie chwile przeżywała drużyna lidera tabeli rozgrywek Mistrzostw Małopolski Kadetów, która w Bieczu, w konfrontacji z zespołem GKPS-u, zwyciężyła dopiero po tie-breaku.

Nasz młody zespół tym pojedynkiem pokazał, że należy mu się zdecydowanie miejsce w Finale wojewódzkim, do którego kwalifikację zdobył już w poprzedniej kolejce rozgrywek.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy osiągnęli 2 punkty przewagi 3:1, 9:7, żeby później ją powiększyć do stanu 16:10. Wszystko wskazywało na pewną wygraną w partii otwierającej mecz, jednak ambitnie grający siatkarze Dunajca odrobili stratę punktową od stanu 24:20 do stanu 24:23, doprowadzając do nerwowej końcówki seta. Czas wzięty przez Trenera podziałał motywująco i nasi siatkarze zakończyli go zwycięsko.
II set przebiegał bardzo podobnie jak I, tylko że drużyną, która uzyskała niewielką przewagę był tym razem Dunajec Nowy Sącz. 2, 3 punkty różnicy dzieliły drużyny przez większy czas tego seta. Do emocjonującej końcówki tym razem doprowadzili nasi Kadeci wyrównując wynik partii do stanu 24:24 i 25:25, jednak pewniej ostanie dwie akcje zagrali goście i to oni cieszyli się z wyrównania meczu 1:1 w setach.
Do III seta nasi siatkarze przystąpili trochę sennie i pozwolili Kadetom z Nowego Sącza osiągnąć nieznaczną przewagę, która utrzymywała się przez cały set i pozwoliła zawodnikom Dunajca rozstrzygnąć go na swoją korzyść.
Set IV był najlepszy w naszym wykonaniu. Poprawiliśmy grę w przyjęciu zagrywki co pozwoliło skutecznie wyprowadzać ataki, dodatkowo wzmocniliśmy zagrywkę utrudniając przeciwnikowi grę na siatce. W tym elemencie dobrze spisali się Grzegorz Góra, Maciej Haberek i Adam Gryga. Ostatecznie wygraliśmy IV partię do 19, doprowadzając tym samym do tie-breaka.
Wydawało się, że wygrana w IV secie rozpędzi naszych kadetów, jednak set V dużo lepiej rozpoczęli goście wprowadzając trudne zagrywki, które sprawiły problemy w szeregach przyjmujących naszej drużyny. Zmiana stron przy stanie 5:8 dawała jeszcze możliwość nawiązania walki naszemu zespołowi, jednak znowu pojawiły się problemy z przyjęciem zagrywki, które uniemożliwiły nam podjęcie próby powalczenia o korzystny wynik w tej partii. Pewnie rozegrana końcówka tie-breaka dała zwycięstwo liderowi rozgrywek z Nowego Sącza.
GKPS: A. Gryga, N. Urbanik, M. Haberek, A. Krasoski, D. Duda, G. Góra, P. Juruś (L), P. Radzik,K. Pisarczyk, K. Lach.

Trener Bartłomiej Niemiec.

Tabelę zobacz tutaj:

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply