W rewanżu „z nawiązką” …

GKPS – GSKS Laskowa

3:0 (25:10,25:14,25:19)

Nadspodziewanie łatwo poradzili sobie nasi seniorzy w meczu z trzecią drużyną tabeli Grupy A III ligi, GSKS Laskowa, pokonując ją zdecydowanie w trzech krótkich setach, do 10,14 i 19. Tym samym zrewanżowali się tej drużynie za porażkę 1:3 w pierwszej rundzie fazy zasadniczej.

Pomimo sporych problemów zdrowotnych (udało się zebrać 11 zawodników na czele z wracającym do zespołu po kontuzji Michałem Bąkiem), nasza drużyna zaprezentowała wysoki poziom gry, nie dając swoim przeciwnikom szans na nawiązanie wyrównanej walki.

Warto w tym miejscu wspomnieć o kolejnym zawodniku z zespołu Juniorów, który zadebiutował w rozgrywkach III ligi. Grzegorz GÓRA, który na pozycji środkowego zastąpił wspominanego wcześniej M. Bąka, walnie przyczynił się do tego zwycięstwa, demonstrując efektowne bloki oraz skuteczne i dynamiczne akcje w ataku. Debiut – marzenie.

Set pierwszy to całkowita dominacja naszej drużyny, która już w pierwszym ustawieniu, przy zagrywce Przemka NIKLA, objęła prowadzenie 6:0. Gdy przy stanie 18:7 „poprawił” w polu zagrywki Paweł CZUPIK a na siatce nie do przejścia byli Gniewek KRUPCZAK, Bartosz SZPYRKA i Adrian TUREK, to wkrótce zrobiło się 24:7 a po kolejnym „przejściu” 25:10.

Set drugi tylko na początku był w miarę wyrównany (1:2,4:4). Z każdym kolejnym ustawieniem nasza drużyna osiągała coraz większą przewagę, demonstrując znakomitą grę obronną (libero Bartłomiej KASZYK) a także wyprowadzając efektowne akcje w ataku, w których brylowali B. SZPYRKA i G. KRUPCZAK. Gościom nie pomagały w nawiązaniu wyrównanej walki pojedyncze akcje w ataku D. Stacha i wkrótce ulegli naszemu zespołowi 25:14.

Aby pozostać w meczu Goście musieli zdecydowanie poprawić swoją grę. I do pewnego czasu im się to udawało, bowiem przez większość trzeciego seta na tablicy wyników notowaliśmy rezultat remisowy albo z niewielką przewagą naszej drużyny (1:1,3:3,5:5,11:8,15:13,17:14). Gdy w kolejnym ustawieniu zawodnicy z Laskowej doprowadzili do wyrównania 17:17, wydawać by się mogło, że będzie wyrównana końcówka seta. I wtedy ponownie w naszej drużynie zafunkcjonował blok, co było ułatwione przy dobrej zagrywce Michała BĄKA, Przemka NIKLA oraz Pawła CZUPIKA. Zwycięstwo w secie 25:19 i w meczu 3:0, praktycznie zapewniło nam awans do Finału wojewódzkiego (awansują po trzy zespoły z każdej grupy) z korzystnym bilansem bezpośrednich spotkań.

GKPS:  NIKIEL Przemysław(C), CZUPIK  Paweł, KRUPCZAK Gniewomir, GÓRA Grzegorz, SZPYRKA Bartosz, TUREK Adrian, KASZYK Bartłomiej(L); BĄK Michał, PYZIK Patryk, PIETRUSZA Szymon, Gubała Kacper
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Sędziowali: P. Augustyn, R. Liana, H. Wojdyła

Tabelę zobacz tutaj:

laskowa-2

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply