Kadeci wygrali „za cztery punkty”

GKPS Gorlice – Wawel Kraków

3:0 (29:27,25:22,25:18)

Czwarte zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach Mistrzostw Małopolski odnieśli nasi Kadeci, pokonując w gorlickiej hali OSiR w stosunku 3:0 drużynę WKS Wawel Kraków. Był to mecz z gatunku tych „za cztery punkty”, bowiem Wawel, to prawdopodobnie bezpośredni rywal naszego zespołu do 3 miejsca w grupie.


W pierwszym secie nasz zespół od początku wypracował sobie niewielką przewagę (5:3), którą następnie powiększył do czterech punktów (22:18). Gdy wydawało się, że set za chwilę będzie wygrany, nasza drużyna postanowiła zafundować publiczności i samym sobie ogromne emocje. Po stracie czterech punktów w jednym ustawieniu notowaliśmy remis 22:22. Następnie nie wykorzystaliśmy trzech setboli (przy stanie 24:23,25:24,26:25). co gorsza w tym ostatnim ustawieniu straciliśmy dwa punkty, co dało setbola Gościom. Na szczęście udało się nam wyrównać  (27:27), by następnie po dobrych zagrywkach Bartka Dudka zdobyć dwa brakujące do zwycięstwa 29:27, punkty.

W secie drugim od początku, aż do stanu 23:19 prowadziliśmy dwoma, trzema czy też czterema punktami, by następnie niefrasobliwie stracić trzy kolejne oczka doprowadzając do „gorącego” stanu 23:22. Na szczęście tym razem błyskawicznie, w jednym ustawieniu zdobyliśmy dwa brakujące do wygrania tej partii punkty.

Set trzeci na początku wyrównany do stanu 8:8. Wtedy nastąpił błyskawiczny odjazd naszego zespołu (ponownie przy znakomitych zagrywkach flotem Bartka Dudka), do stanu 18:9. Niestety, ponownie przytrafił się przestój, spowodowany bardzo mocnymi zagrywkami kapitana drużyny Wawelu, J. Pawelskiego i błędami w przyjęciu naszej drużyny. Tym razem nie doprowadziliśmy do denerwującej końcówki, wygrywając przekonywająco 25:18.

Reasumując należy stwierdzić, że nie był to rewelacyjny mecz naszej drużyny, pomimo zwycięstwa z groźnym przeciwnikiem w stosunku 3:0. Naszych Kadetów należy pochwalić za to, że potrafili zachować „zimną krew” w końcówkach setów pierwszego i drugiego.

GKPS:  RECZEK Bartosz, WACŁAWCZYK Andrzej, DOBEK Hubert, TUREK Adrian(C), DUDA Sebastian, DUDEK Bartłomiej, GUBAŁA Kacper(L);  GAWRON Tomek, PYZIK Patryk,  ROMAN Jakub, CZYŻYKIEWICZ Wiktor
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Sędziowali: T. Bochenek,  H. Dembska, K. Drąg

Kadeci z Wawelem 1

Zobacz tabelę

Zobacz galerię

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply