Zgodnie z przewidywaniami

GKPS – GSKS Laskowa

3:0 (25:13,25:9,25:13)

Zgodnie z przewidywaniami, zespół Juniorów naszego Klubu nie miał najmniejszych problemów z odniesieniem zdecydowanego zwycięstwa nad drużyną z Laskowej, pokonując ją w trzech krótkich setach do 13,9 i 13.

Tym samym nasza drużyna zanotowała na swoim koncie siódmą, kolejną wygraną w tegorocznym sezonie rozgrywek o Mistrzostwo Małopolski.

Sam mecz nie był porywającym widowiskiem, ze względu na zbyt dużą różnicę w siatkarskich umiejętnościach. Zespołowi Gości nie można odmówić jedynie dużego zaangażowania w grze. Natomiast Gospodarze mieli spore problemy z koncentracją, o którą trudno w takich spotkaniach.

W pierwszym secie Goście objęli prowadzenie 1:0 i było to ich ostatnie w nim prowadzenie. Nasza drużyna z każdą kolejną akcją zdobywała po dwa, trzy punkty, szybko budując swoją przewagę (5:2,7:3,12:6,20:11), by ostatecznie zwyciężyć 25:13.

Set drugi to popis na zagrywce Andrzeja Wacławczyka, oraz dwóch środkowych, Huberta Dobka i Kuby Romana, którzy swoimi serwisami całkowicie rozmontowali drużynę z Laskowej, dzięki czemu nasz zespół zwyciężył zdecydowanie 25:9.

Set trzeci to ponownie popis najlepszego zawodnika naszego zespołu w tym meczu, Andrzeja Wacławczyka, który zademonstrował swoje wysokie umiejętności w polu zagrywki, wyprowadzając drużynę na prowadzenie ze stanu 4:1 na 10:1 i dopiero przerwa na żądanie trenera z Laskowej przerwała tą serię. Ponowny popis dał przy stanie 19:11, doprowadzając swoimi zagrywkami do stanu 22:11. Gdy w dwóch kolejnych ustawieniach zdobyliśmy trzy punkty, set zakończył się przy stanie 25:13 a mecz 3:0.

Gra, którą drużyna zademonstrowała w meczu z GSKS Laskowa w zupełności wystarczyła na ten zespół, natomiast jeśli myślimy o utrzymaniu pierwszego miejsca w tabeli na koniec rundy zasadniczej, to w meczach z pozostałymi zespołami musimy zagrać zdecydowanie lepiej.

I w tym aspekcie musi cieszyć coraz lepsza dyspozycja Adriana Turka (dobre przyjęcie i zagrywka, pewny atak z lewego skrzydła) oraz Bartka Dudka (coraz lepiej rozumiejącego się z rozgrywającym Szymonem Motyką), którzy w tej drużynie są bardzo ważnymi elementami.

GKPS: MOTYKA Szymon, WACŁAWCZYK Andrzej, DOBEK Hubert, DUDA Sebastian, TUREK Adrian(C), DUDEK Bartłomiej, JURUŚ Piotr(L);  ROMAN Jakub, RECZEK Bartosz, GAWRON Tomasz, PYZIK  Patryk, GUBAŁA Kacper,
Trener: Krzysztof  KOZŁOWSKI

Tabelę zobacz tutaj:

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply