Zwycięstwo Juniorów na koniec sezonu

GKPS – SMS Ostrowiec Świętokrzyski

3:1 (25:22,25:19,18:25,25:22)

Zwycięstwem zakończyli swój udział w 1/4 Finału Mistrzostw Polski Juniorów rozgrywanych w Rzeszowie nasi zawodnicy.

Tym razem w hali V LO (kuźni rzeszowskich talentów siatkarskich) spotkali się z zespołem Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Ostrowca Świętokrzyskiego. Po zaciętym meczu pokonali swoich przeciwników w stosunku 3:1, zajmując tym samym V miejsce w tym turnieju. Daje to naszej drużynie w ogólnopolskim rankingu miejsce między 33 a 40.

Podsumowując udział naszej drużyny w tym turnieju należy z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że gdyby nie problemy zdrowotne wszystkich naszych siatkarzy w okresie od finałów wojewódzkich do turnieju  w Rzeszowie, to była szansa na zakwalifikowanie się do finałowej czwórki, a zatem na wyższą pozycję w ogólnopolskim rankingu.

Dobra postawa Andrzeja Wacławczyka, który był wyróżniającą się postacią w naszym zespole, to było za mało, aby osiągnąć lepszy wynik w tym turnieju.

Pocieszającym natomiast jest fakt, że tylko dwóch zawodników drużyny (kapitan, Piotr Margański oraz libero, Hubert Reczek) nie będzie w przyszłym sezonie występować w rozgrywkach juniorów. Pozostali, uzupełnieni tegorocznymi Kadetami będą mieli okazję za rok ponownie reprezentować nasz Klub w rozgrywkach tej kategorii wiekowej.

W meczu przeciwko drużynie z Ostrowca Świętokrzyskiego zagraliśmy w składzie:

GKPS:  MOTYKA Szymon, WACŁAWCZYK Andrzej, DOBEK Hubert, RECZEK  Bartosz, TUREK Adrian, DUDEK Bartłomiej, RECZEK Hubert(L);  PYZIK Patryk, DUDA Sebastian, GAWRON Tomasz, ROMAN Jakub, MARGAŃSKI Piotr(C)
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Juniorzy 1

V miejsce Rzeszów 1

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply