facebook
Gorlicki Klub Piłki Siatkowej

Sezon halowy zakończony !!!

W sobotnie popołudnie, 30 maja, w hali gorlickiego OSiR-u rozegrane zostały towarzyskie zawody siatkówki w formie Turnieju Pokazowego, które równocześnie były zakończeniem halowego sezonu 2025/2026. Hala zapełniła się siatkarzami, począwszy od Minisiatkówki poprzez Młodzików, Kadetów, Juniorów aż po Seniorów oraz […]

TURNIEJ POKAZOWY !!!

Turniej Pokazowy Hala OSiR, sobota, 30.05.2026, godz. 1600 W sobotę, 30 maja 2026 roku od godziny 1600 w hali gorlickiego OSiR-u zostaną rozegrane towarzyskie zawody w formie Turnieju Pokazowego, które będą równocześnie zakończeniem sezonu halowego  2025/2026. W trakcie tych zawodów […]

Program „Klub 2026”

GKPS beneficjentem Programu Klub-2026. W tegorocznej edycji Programu, którego Operatorem Krajowym zostało ponownie Krajowe Zrzeszenie LZS, udział wzięło ponad 9000 Klubów a dofinansowanie uzyskało ponad 7500. Z satysfakcję pragniemy poinformować, że wśród nich znalazł się również nasz Klub. Otrzymane środki […]

Minisiatkówka bez Finałów !!!

Rozegrane zostały Półfinałowe Turnieje Minisiatkówki w kategoriach „Single„, „Dwójki„, „Trójki” oraz „Czwórki„. Niestety, naszym zespołom nie udało się wywalczyć miejsc dających awans do Turniejów Finałowych o Mistrzostwo Małopolski. Tym samym drużyny Minisiatkówki GKPS zakończyły oficjalne rozgrywki sezonu 2025/2026 w ramach […]

Wesołych Świąt !!!

Zdrowych, pogodnych, pełnych wiary, nadziei i miłości ŚWIĄT WIELKANOCNYCH. oraz Wesołego Alleluja, Zawodnikom, Trenerom, Rodzicom, Działaczom, Sponsorom i Kibicom Siatkówki życzy Zarząd GKPS Gorlice

 

W niedzielę coś dla „Ducha i Ciała”

Niedziela zapowiadała się ze zmienną pogodą, dlatego też do południa (miało padać), zaplanowaliśmy wyjście do Kościoła Franciszkanów w Darłówku Zachodnim a następnie zwiedzanie nadmorskiego deptaka, gdzie można było zakupić regionalne pamiątki. Natomiast po obiedzie postanowiliśmy wybrać się na pieszą (kilkukilometrową) wycieczkę do Darłowa ze zwiedzaniem tego starego miasta (wiele budynków z XVII i XVIII wieku wraz z Zamkiem Książąt Pomorskich) z powrotem-niespodzianką, którą miał być rejs tramwajem wodnym.

Jak zwykle wszystkim humory dopisywały, zwłaszcza gdy okazało się, że nie trzeba wracać „z buta”.

dalej »

Dwa treningi i plażowanie w sobotę

Obiecująca pogoda w sobotni poranek sprawiła, że zorganizowany został przed południem trening w grupach, doskonalący technikę indywidualną. Zajęcia odbywały się na boiskach na terenie Ośrodka. Natomiast w godzinach popołudniowych ponownie zameldowaliśmy się na plaży, aby zaliczyć kolejną porcję plażówki, plażowej piłki nożnej, palanta, leniuchowania  oraz zażyć kąpieli w morskiej (słonej i chłodnej) wodzie. Na zakończenie dnia humory dopisywały, co widać na załączonych poniżej fotkach.

dalej »

W piątek wycieczka i plaża

Piąty dzień obozu upłynął nam pod znakiem dopołudniowej wycieczki na zaprezentowany przez Marynarkę Wojenną piknik lotniczy, natomiast drugą część dnia udało się (dzięki dobrej pogodzie), wykorzystać na kąpiel w morzu oraz zawody w siatkówkę plażową.

Prawie godzinne oczekiwanie w kolejce do autobusów, którymi wojsko dowoziło zwiedzających na teren lotniska wojskowego w Darłowie, zostało zrekompensowane możliwością obejrzenia z bliska sprzętu wojskowego wykorzystywanego przez Marynarkę Wojenną RP.

dalej »

Kolejny burzowy dzień obozu

Po całym dniu „walki” z pogodą udało się przeprowadzić dwa treningi w terenie, z zakończeniem wieczorem w czasie zachodu słońca.

Niestety (do tego już się przyzwyczailiśmy), w czasie, gdy słońce zachodziło za horyzont, nadciągnęły czarne chmury, które zgoniły całe towarzystwo z nadmorskiej plaży. Ledwo udało się nam  schować pod najbliższymi parasolami, gdy rozpętała się potężna burza. Było bardzo ciekawie.

dalej »

Trzeci dzień obozu za nami

Niestety, kolejny dzień w Darłówku charakteryzował się pogodą bardzo zmienną, co powodowało dwukrotne przerwanie zajęć zarówno do jak i po południu. Było zimno i deszczowo.

Pomimo wszystko udało się „pstryknąć” kilka zdjęć, które zamieszczamy w naszej relacji z obozu.

 

dalej »

Już trenujemy

Rozpoczął się drugi dzień naszego obozu. Pomimo sporego wiatru wiejącego od strony morza, cała grupa wybrała się w porze dopołudniowej na plażę, korzystając ze świecącego słońca, natomiast w godzinach popołudniowych zaliczyliśmy kilkukilometrowy marszobieg po piaszczystej plaży w kierunku jeziora Kopań.

 

dalej »

Siatkarze zameldowali się w Darłówku

Po czternastogodzinnej podróży przez całą Polskę, uczestnicy letniego zgrupowania naszego Klubu dotarli do Darłówka. Po śniadaniu zakwaterowali się w swoich pokojach w O.W. Diuna, by następnie wykorzystując słoneczną pogodę udać się na pobliską plażę. Przywitała ich tam duża fala, bowiem nad samym morzem potężnie wiało. Niestety, plażowania i kąpieli nie było zbyt dużo, bowiem pogoda nad morzem jest bardzo zmienna i wkrótce trzeba było wracać do Ośrodka z powodu gwałtownej burzy.

dalej »

Informacja dla wyjeżdżających na obóz

Zarząd GKPS informuje, że spotkanie organizacyjne z Rodzicami zawodników wyjeżdżających na letni Obóz do Darłówka odbędzie się w dniu 14.08.2014 (czwartek) o godz. 1700 w świetlicy Hali OSiR. Obecność co najmniej jednego z Rodziców (lub Opiekunów) jest obowiązkowa.

Na zebranie zapraszamy również uczestników Obozu.

Siatkówka Plażowa Mężczyzn

W dniu 19 lipca 2014 roku, na boiskach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach rozegrana została kolejna edycja Otwartych Mistrzostw Gorlic w Siatkówce Plażowej Mężczyzn. Zawody zostały przełożone na ten termin z dnia 12 lipca z powodu fatalnych warunków atmosferycznych.

Mistrzami Gorlic na rok 2014 zostali Bartosz Oleksy (Kraków) i Michał Piecha (Janów Lubelski).

Szczegółowe wyniki można zobaczyć tutaj

Galerię można obejrzeć tutaj

dalej »

Siatkówka Plażowa Kobiet

W dniu 13 lipca 2014 roku, na boiskach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach rozegrana została kolejna edycja Otwartych Mistrzostw Gorlic w Siatkówce Plażowej Kobiet.

Mistrzyniami Gorlic na rok 2014 zostały Olga Klocek i Weronika Olipra z Krakowa.

Szczegółowe wyniki można zobaczyć tutaj

Galerię można obejrzeć tutaj

dalej »