facebook
Gorlicki Klub Piłki Siatkowej

Sezon halowy zakończony !!!

W sobotnie popołudnie, 30 maja, w hali gorlickiego OSiR-u rozegrane zostały towarzyskie zawody siatkówki w formie Turnieju Pokazowego, które równocześnie były zakończeniem halowego sezonu 2025/2026. Hala zapełniła się siatkarzami, począwszy od Minisiatkówki poprzez Młodzików, Kadetów, Juniorów aż po Seniorów oraz […]

TURNIEJ POKAZOWY !!!

Turniej Pokazowy Hala OSiR, sobota, 30.05.2026, godz. 1600 W sobotę, 30 maja 2026 roku od godziny 1600 w hali gorlickiego OSiR-u zostaną rozegrane towarzyskie zawody w formie Turnieju Pokazowego, które będą równocześnie zakończeniem sezonu halowego  2025/2026. W trakcie tych zawodów […]

Program „Klub 2026”

GKPS beneficjentem Programu Klub-2026. W tegorocznej edycji Programu, którego Operatorem Krajowym zostało ponownie Krajowe Zrzeszenie LZS, udział wzięło ponad 9000 Klubów a dofinansowanie uzyskało ponad 7500. Z satysfakcję pragniemy poinformować, że wśród nich znalazł się również nasz Klub. Otrzymane środki […]

Minisiatkówka bez Finałów !!!

Rozegrane zostały Półfinałowe Turnieje Minisiatkówki w kategoriach „Single„, „Dwójki„, „Trójki” oraz „Czwórki„. Niestety, naszym zespołom nie udało się wywalczyć miejsc dających awans do Turniejów Finałowych o Mistrzostwo Małopolski. Tym samym drużyny Minisiatkówki GKPS zakończyły oficjalne rozgrywki sezonu 2025/2026 w ramach […]

Wesołych Świąt !!!

Zdrowych, pogodnych, pełnych wiary, nadziei i miłości ŚWIĄT WIELKANOCNYCH. oraz Wesołego Alleluja, Zawodnikom, Trenerom, Rodzicom, Działaczom, Sponsorom i Kibicom Siatkówki życzy Zarząd GKPS Gorlice

 

Kadeci na pierwszym miejscu

Iskry Grybów – GKPS Gorlice

1:3 (22:25,20:25,25:20,14:25)

W rozegranym awansem z soboty, 15.11 meczu, nasi Kadeci pokonali w Grybowie miejscowy zespół Iskry w stosunku 3:1, dzięki czemu przy czterech dotychczas rozegranych meczach, z których trzy zakończyły się naszym zwycięstwem, objęli prowadzenie w tabeli grupy A mistrzostw Małopolski swojej kategorii wiekowej.

dalej »

Historia SIATKÓWKI w Gorlicach – 22

Publikujemy kolejny odcinek wspomnień o ludziach, którzy tworzyli przed laty Historię gorlickiej Siatkówki.

Przypominamy, że wszystkie zamieszczone na naszej stronie wpisy są automatycznie przenoszone do zakładki „Historia”, gdzie można je ponownie obejrzeć.

 

 

Marek Janik 2

 

 

 

 

 

 

Marek Janik – ur. 26 grudnia 1950 roku w Gorlicach.

Mieszka w Sękowej. Pracował w Spółdzielni Transportu Wiejskiego w Gorlicach.

Zawodnik klubów: Budowlani Gorlice w latach 1968 – 1969 i klubu Górnik Gorlice w latach 1970 – 1971.

dalej »

Zapowiedź meczu Juniorów

GKPS – LKS Bobowa

Hala OSiR, niedziela, 16.11.2014, godz. 1000

W niedzielny poranek o godz. 1000 w gorlickiej hali OSiR, rozpocznie się bardzo interesujący, (mamy nadzieję) mecz, w ramach mistrzostw Małopolski Juniorów, w którym nasza drużyna spotka się z bardzo groźnym zespołem LKS Bobowa.

Derby powiatu gorlickiego od wielu sezonów są bardzo zacięte i stojące na wysokim poziomie, warto to zobaczyć.

Z A P R A S Z A M Y !!!

Historia SIATKÓWKI w Gorlicach – 21

Publikujemy kolejny odcinek wspomnień o ludziach, którzy tworzyli przed laty Historię gorlickiej Siatkówki.

Przypominamy, że wszystkie zamieszczone na naszej stronie wpisy są automatycznie przenoszone do zakładki „Historia”, gdzie można je ponownie obejrzeć.

 

 

Zbigniew Kulpiński

 

 

 

 

 

 

 

Zbigniew Kulpiński – ur. 29 lipca 1950 roku w Godowej.

Mieszka w Gorlicach. Pracował w Fabryce Glinik.

Zawodnik klubu Glinik Gorlice w latach 1976 – 1980.

Seniorzy wyjeżdżają do Świnnej Poręby

 Zalew Świnna Poręba – GKPS

Świnna Poręba, Sala SP, sobota, 15.11.2014, godz. 1830

 

Trzecia kolejka rozgrywek III ligi zostanie rozegrana w najbliższą sobotę, 15 listopada. Nasi Seniorzy udają się na daleki wyjazd do Świnnej Poręby,  gdzie o godz. 1830 w sali gimnastycznej tamtejszej Szkoły Podstawowej rozegrają mecz z zespołem „Zalewu”.

Wyjazd wstępnie zaplanowany został na godz. 1400. Zbiórka obok Hali OSiR.

Historia SIATKÓWKI w Gorlicach – 20

Publikujemy kolejny odcinek wspomnień o ludziach, którzy tworzyli przed laty Historię gorlickiej Siatkówki.

Przypominamy, że wszystkie zamieszczone na naszej stronie wpisy są automatycznie przenoszone do zakładki „Historia”, gdzie można je ponownie obejrzeć.

 

 

Waldemar Marciniak 2

 

 

 

 

 

 

Waldemar Marciniak – ur. 1 września 1949 roku w Głuszycy.

Mieszka w Nowym Sączu. Pracował w Fabryce Glinik i Przedsiębiorstwie Robót Kolejowych w Grybowie.

Zawodnik klubu Glinik Gorlice w latach 1968 – 1970 i klubu Grybovia Grybów w latach 1970 – 1980.

dalej »

Do Grybowa po zwycięstwo?

Iskry Grybów – GKPS Gorlice

Sala ZS w Grybowie, czwartek, 13.11.2014, godz. 1630

Kolejne spotkanie w ramach mistrzostw Małopolski Kadeci naszego Klubu rozegrają awansem z soboty 15.11, w czwartek, 13 listopada o godz. 1630. Mecz zostanie rozegrany w Grybowie a przeciwnikiem naszego zespołu będzie drużyna Iskry Grybów.

Wyjazd na te zawody zaplanowany jest na godz. 1500. Zbiórka obok sali gimnastycznej MZS nr6 na ul. Hallera.

Historia SIATKÓWKI w Gorlicach – 19

Publikujemy kolejny odcinek wspomnień o ludziach, którzy tworzyli przed laty Historię gorlickiej Siatkówki.

Przypominamy, że wszystkie zamieszczone na naszej stronie wpisy są automatycznie przenoszone do zakładki „Historia”, gdzie można je ponownie obejrzeć.

 

 

Krzysztof Kozłowski 1Krzysztof Kozłowski – ur. 04 grudnia 1949 w Darłowie.

Mieszka  w Gorlicach. Pracował w Rafinerii Nafty Glimar, Fabryce Glinik, SP 5, SP 6, MZS nr6 w Gorlicach jako dyplomowany nauczyciel Wychowania Fizycznego.

Zawodnik GKS Górnik/Glinik w latach 1971-1991.

Od 1976 trener grup młodzieżowych, od 1980 do 1998 również seniorów w GKS Glinik. Od roku 1998 trener seniorów i grup młodzieżowych GKPS Gorlice. Wychowawca wielu pokoleń gorlickich siatkarzy, członków Kadr Narodowych kategorii młodzieżowych, zawodników występujących w klubach PlusLigi, I i II ligi.

W latach 1994-1998 Członek Zarządu, Prezes Autonomicznej Sekcji Piłki Siatkowej GKS „Glinik”.

Członek Komitetu Założycielskiego Gorlickiego Klubu Piłki Siatkowej w 1998 roku, wiceprezes ds. sportowych tego klubu w latach 1998 – 2003, od roku 2003 Prezes GKPS.

dalej »

Pierwsze punkty seniorów w III lidze

GKPS – UMKS Kęczanin II Kęty

3:2 (19:25,25:20,20:25,25:21,15:10)

Zwycięska passa naszych seniorów w gorlickiej hali OSiR trwa nadal. Po ubiegłosezonowych zwycięstwach czwartoligowców, również III liga je kontynuuje, odnosząc ciężko wywalczoną wygraną z rezerwami Kęczanina Kęty.

To zwycięstwo bardzo cieszy, bowiem nasz zespół, jak narazie, nie pokazuje pełni swoich możliwości. Mamy nadzieję, że z każdym kolejnym, rozegranym meczem, drużyna będzie prezentować się coraz lepiej.

dalej »

Pewne zwycięstwo Kadetów

GKPS – MKS Gryf Brzesko

3:1 (26:24,25:22,21:25,25:22)

Dobre spotkanie w sali MZS nr6 rozegrali nasi Kadeci, pokonując w czterech setach dotychczasowego lidera grupy A mistrzostw Małopolski tej kategorii wiekowej, drużynę MKS Gryf Brzesko.

Mecz został rozegrany awansem z 8 listopada.

dalej »