facebook
Gorlicki Klub Piłki Siatkowej

Sezon halowy zakończony !!!

W sobotnie popołudnie, 30 maja, w hali gorlickiego OSiR-u rozegrane zostały towarzyskie zawody siatkówki w formie Turnieju Pokazowego, które równocześnie były zakończeniem halowego sezonu 2025/2026. Hala zapełniła się siatkarzami, począwszy od Minisiatkówki poprzez Młodzików, Kadetów, Juniorów aż po Seniorów oraz […]

TURNIEJ POKAZOWY !!!

Turniej Pokazowy Hala OSiR, sobota, 30.05.2026, godz. 1600 W sobotę, 30 maja 2026 roku od godziny 1600 w hali gorlickiego OSiR-u zostaną rozegrane towarzyskie zawody w formie Turnieju Pokazowego, które będą równocześnie zakończeniem sezonu halowego  2025/2026. W trakcie tych zawodów […]

Program „Klub 2026”

GKPS beneficjentem Programu Klub-2026. W tegorocznej edycji Programu, którego Operatorem Krajowym zostało ponownie Krajowe Zrzeszenie LZS, udział wzięło ponad 9000 Klubów a dofinansowanie uzyskało ponad 7500. Z satysfakcję pragniemy poinformować, że wśród nich znalazł się również nasz Klub. Otrzymane środki […]

Minisiatkówka bez Finałów !!!

Rozegrane zostały Półfinałowe Turnieje Minisiatkówki w kategoriach „Single„, „Dwójki„, „Trójki” oraz „Czwórki„. Niestety, naszym zespołom nie udało się wywalczyć miejsc dających awans do Turniejów Finałowych o Mistrzostwo Małopolski. Tym samym drużyny Minisiatkówki GKPS zakończyły oficjalne rozgrywki sezonu 2025/2026 w ramach […]

Wesołych Świąt !!!

Zdrowych, pogodnych, pełnych wiary, nadziei i miłości ŚWIĄT WIELKANOCNYCH. oraz Wesołego Alleluja, Zawodnikom, Trenerom, Rodzicom, Działaczom, Sponsorom i Kibicom Siatkówki życzy Zarząd GKPS Gorlice

 

Kadeci na podium !!!

Fantastycznie spisali się Kadeci naszego Klubu w trakcie rozgrywanego w dniach 14-16.02.2025 w Gorlicach i Bieczu Finałowego Turnieju Mistrzostw Małopolski.

Po heroicznej walce, po rozegraniu 19 setów w czterech meczach, wywalczyli trzecie miejsce i brązowe medale oraz kwalifikację do 1/8 Mistrzostw Polski. Tym samym już teraz znaleźli się wśród 48 najlepszych drużyn Kadetów w Polsce. A my mamy nadzieję, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, tym razem w rozgrywkach centralnych.

Brawo K A D E C I  !!!

Zapraszamy do przeczytania relacji z Turnieju oraz obejrzenia retransmisji meczów naszej drużyny tutaj

dalej »

Porażka w Myślenicach !!!

KS Dalin Myślenice GKPS

3:0 (25:19,25:15,25:23)

Jedynie w trzecim secie niedzielnego meczu nasza drużyna nawiązała wyrównaną walkę ze znakomicie dysponowanym zespołem Dalinu. Tym samym drużyna z Myślenic zanotowała na swoim koncie ósmą, kolejną wygraną w rozgrywkach I ligi małopolskiej i umocniła się na drugim miejscu w tabeli rozgrywek.

dalej »

Finał Mistrzostw Małopolski Kadetów !!!

W dniach 14-16 luty 2025 rozgrywany jest w Gorlicach i Bieczu Finał Mistrzostw Małopolski Kadetów.

W piątek, 14 lutego oraz w niedzielę, 16 lutego mecze są rozgrywane w hali OSiR w Gorlicach, natomiast w sobotę, 15 lutego, wszystkie mecze rozgrywane są w hali PZPO w Bieczu.

Poniżej zamieszczamy wyniki poszczególnych meczów Turnieju:

dalej »

Ostatni wyjazd Seniorów !!!

KS Dalin Myślenice – GKPS

Myślenice, Hala na Zarabiu, niedziela, 16.02.2025, godz. 2030

Nie w sobotę a w niedzielę, 16 lutego (w związku z rozgrywanym w Gorlicach Finałem Mistrzostw Małopolski Kadetów),  rozegrany zostanie w Myślenicach mecz 12 kolejki I ligi Seniorów a przeciwnikiem naszego zespołu będzie drużyna KS Dalin.

Aktualnie drużyna Dalinu zajmuje 2 miejsce w tabeli i jest wraz z zespołem z Podegrodzia zaliczana do faworytów rozgrywek.

W meczu rozegranym w pierwszej rundzie w Gorlicach zespół Dalinu pokonał naszą drużynę 3:2 i ta wygrana zapoczątkowała  serię ich siedmiu kolejnych zwycięstw ligowych.

Czy naszemu zespołowi uda się tą imponującą serię przerwać, przekonamy się po niedzielnym meczu.

Finał Mistrzostw Małopolski Kadetów !!!

W dniach 14-16 luty 2025 rozegrany zostanie w Gorlicach i Bieczu Finał Mistrzostw Małopolski Kadetów.

W piątek, 14 lutego oraz w niedzielę, 16 lutego mecze będą rozgrywane w hali OSiR w Gorlicach, natomiast w sobotę, 15 lutego, wszystkie mecze rozgrywane będą w hali PZPO w Bieczu.

Poniżej zamieszczamy Komunikat Organizacyjny Turnieju:

dalej »

Finał Mistrzostw Małopolski Kadetów !!!

Z satysfakcją informujemy, że nasz Klub został Organizatorem Finałowego Turnieju Mistrzostw Małopolski Kadetów.

Zawody te zostaną rozegrane w dniach 14-16.02.2025 w Gorlicach i Bieczu.

Wystąpi w nich sześć najlepszych zespołów rozgrywek eliminacyjnych – po trzy z Grupy Wschód (SMS Sparta I Kraków, GKPS Gorlice, SKPS Dunajec Nowy Sącz) oraz Grupy Zachód (UMKS Kęczanin Kęty, SMS Sparta II Kraków, KS Hutnik Kraków).

Zespoły zostały podzielone na dwie Grupy:

dalej »

Zaległości odrobione na „5” !!!

GSKS Laskowa GKPS

0:3 (22:25,20:25,22:25)

W zaległym meczu z pierwszej rundy rozgrywek, nasza drużyna zaprezentowała się znakomicie na trudnym terenie w Laskowej, pokonując drużynę miejscowego GSKS w stosunku 3:0, w setach do 22,20 i 22. Nowa, piękna hala miejscowego Zespołu Szkół okazała się być bardzo szczęśliwa dla naszego zespołu, który po dobrej grze, zwłaszcza w końcówkach poszczególnych setów, odniósł przekonywujące zwycięstwo.

dalej »

Sprawdzian Młodzików !!!

W najbliższą niedzielę, 9 lutego, drużyna Młodzików będzie mieć okazję do rehabilitacji za niespodziewaną porażkę z Wawelem Kraków w turnieju II ligi.

Tym razem w ramach turnieju III ligi spotka się w sali gimnastycznej MZS nr6 w Gorlicach z zespołami SKPS Dunajec Nowy Sącz oraz KS Radwansport Gdów.

dalej »

Odrabiamy zaległości !!!

GSKS Laskowa – GKPS

Laskowa, Hala ZS, sobota, 08.02.2025, godz. 1800

W najbliższą sobotę, 8 lutego, rozegrany zostanie w Laskowej zaległy mecz pierwszej rundy I ligi Seniorów (z 7 grudnia 2024) a przeciwnikiem naszego zespołu będzie drużyna miejscowego GSKS-u.

Drużyna z Laskowej w tabeli rozgrywek plasuje się o jedno miejsce niżej od naszego zespołu, mając jeden mecz rozegrany mniej.

Mecze pomiędzy naszymi drużynami od wielu lat były bardzo zacięte i stojące na dobrym poziomie sportowym. Mamy nadzieję, że również sobotni, zaległy pojedynek taki będzie a nasz zespół zaprezentuje dobrą grę i wywalczy na trudnym terenie bezcenne punkty.

To się naprawdę wydarzyło !!!

IV Turniej ligowy Młodzików (II liga), rozgrywany w  niedzielę od rana w hali OSiR, był dla naszej drużyny wielką szansą na awans do I ligi oraz zapewnienie sobie udziału w Finale wojewódzkim.

Po wygranej 2:1 z faworyzowaną drużyną AS Niepołomice oraz porażce Wawelu z Niepołomicami 0:3, decydującym okazał się mecz naszych Młodzików z Wawelem.

dalej »