facebook
Gorlicki Klub Piłki Siatkowej

Sezon halowy zakończony !!!

W sobotnie popołudnie, 30 maja, w hali gorlickiego OSiR-u rozegrane zostały towarzyskie zawody siatkówki w formie Turnieju Pokazowego, które równocześnie były zakończeniem halowego sezonu 2025/2026. Hala zapełniła się siatkarzami, począwszy od Minisiatkówki poprzez Młodzików, Kadetów, Juniorów aż po Seniorów oraz […]

TURNIEJ POKAZOWY !!!

Turniej Pokazowy Hala OSiR, sobota, 30.05.2026, godz. 1600 W sobotę, 30 maja 2026 roku od godziny 1600 w hali gorlickiego OSiR-u zostaną rozegrane towarzyskie zawody w formie Turnieju Pokazowego, które będą równocześnie zakończeniem sezonu halowego  2025/2026. W trakcie tych zawodów […]

Program „Klub 2026”

GKPS beneficjentem Programu Klub-2026. W tegorocznej edycji Programu, którego Operatorem Krajowym zostało ponownie Krajowe Zrzeszenie LZS, udział wzięło ponad 9000 Klubów a dofinansowanie uzyskało ponad 7500. Z satysfakcję pragniemy poinformować, że wśród nich znalazł się również nasz Klub. Otrzymane środki […]

Minisiatkówka bez Finałów !!!

Rozegrane zostały Półfinałowe Turnieje Minisiatkówki w kategoriach „Single„, „Dwójki„, „Trójki” oraz „Czwórki„. Niestety, naszym zespołom nie udało się wywalczyć miejsc dających awans do Turniejów Finałowych o Mistrzostwo Małopolski. Tym samym drużyny Minisiatkówki GKPS zakończyły oficjalne rozgrywki sezonu 2025/2026 w ramach […]

Wesołych Świąt !!!

Zdrowych, pogodnych, pełnych wiary, nadziei i miłości ŚWIĄT WIELKANOCNYCH. oraz Wesołego Alleluja, Zawodnikom, Trenerom, Rodzicom, Działaczom, Sponsorom i Kibicom Siatkówki życzy Zarząd GKPS Gorlice

 

Gramy o trzecie miejsce !!!

GKPS – GSKS Laskowa

Hala OSiR, sobota, 24.02.2024, godz. 1900

W najbliższą sobotę, 24 lutego o godz. 19o0, drużyna Seniorów naszego Klubu rozegra zaległy mecz z drugiej kolejki  sezonu 2023/2024 z zespołem GSKS Laskowa.

Będzie to zarazem mecz decydujący o miejscu na podium tegorocznych rozgrywek. Mamy nadzieję (pomimo wielu problemów zdrowotnych w Drużynie) na dobre, siatkarskie widowisko.

Zapraszamy więc do gorlickiej hali OSiR w sobotni wieczór i liczymy na wsparcie Kibiców.

Z A P R A S Z A M Y   !!!

dalej »

Koniec sezonu dla Kadetów !!!

Niestety, nie udało się naszej drużynie wywalczyć w Krakowie awansu do czwórki zespołów walczących o medale Mistrzostw Małopolski Kadetów w sezonie 2023/2024.

W pierwszym, piątkowym meczu nasz zespół po zaciętej grze poniósł porażkę w stosunku 2:3 (25:22,17:25,25:22,20:25,9:15) z drużyną KS Hutnik Kraków.

Aby więc awansować do czwórki należało w sobotni poranek pokonać Gospodarzy turnieju, drużynę SMS Sparta Kraków. Niestety, to zadanie okazało się być z gatunku tych niemożliwych do realizacji i nasza drużyna przegrała 0:3 (13:25,19:25,22:25).

dalej »

Kadeci w Finale wojewódzkim !!!

Już jutro rozpoczynają się kolejne siatkarskie emocje w Małopolsce. W Krakowie rozpoczyna się Finałowy Turniej Mistrzostw Małopolski Kadetów, w których udział weźmie drużyna naszego Klubu.

Zawody będą rozgrywane w hali sportowej ZSOS nr 2 na Osiedlu Teatralnym 35.

Powodzenia w Krakowie !!!

 

dalej »

Fatum porażek przełamane w Ryglicach !!!

MKS Ryglice – GKPS

0:3 (16:25,20:25,21:25)

W rozegranym z tygodniowym awansem meczu 13 kolejki rozgrywek I ligi małopolskiej Seniorów, nasza drużyna pokonała w Ryglicach zespół miejscowego MKS-u w stosunku 3:0 (16,20,21).

Ta zdecydowana wygrana jest zarazem przełamaniem fatum pięciu kolejnych wyjazdowych porażek naszego zespołu, które przytrafiło się po raz pierwszy w historii występów zespołu w rozgrywkach I ligi małopolskiej.

dalej »

Młodzicy jak Kadeci !!!

Znakomity występ Młodzików !!!

W rozegranym w sobotę, 10 lutego w Bobowej, przedostatnim, VI już turnieju ligowym Młodzików (II liga Wschód), nasza drużyna znakomitym występem potwierdziła swoje umiejętności i wygrywając dwa mecze zajęła I miejsce. Tym samym w ostatnim turnieju, który rozegrany zostanie 2 marca wystąpi w I lidze i bez względu na miejsce, które w nim zajmie, zapewniła już sobie udział w Finale Mistrzostw Małopolski

G R A T U L A C J E  !!!

dalej »

Walka o Finał !!!

Po wywalczeniu w Krakowie w V turnieju ligi Młodzików awansu do II ligi grupy Wschód, nasza drużyna w sobotę wyjeżdża do Bobowej, gdzie rozegrany zostanie VI Turniej ligowy tych rozgrywek. Będą to bardzo ważne dla naszego zespołu zawody, bowiem w dalszym ciągu liczą się w walce o awans do Finału Mistrzostw Małopolski ale muszą to potwierdzić dobrą grą i wygraną przynajmniej w jednym meczu. A przeciwników mieć będą niezwykle wymagających – LKS Bobowa oraz MUKS Iskierka Tarnów, to zespoły z którymi ponieśli porażki w IV turnieju rozgrywanym w Gorlicach.

Życzymy powodzenia w Bobowej !!!

Ostatni wyjazd awansem !!!

MKS Ryglice – GKPS Gorlice

Ryglice, Hala SP, sobota, 10.02.2024, godz. 1830

W najbliższą sobotę, 10 lutego, drużyna Seniorów naszego Klubu wyjeżdża do Ryglic na mecz 13 kolejki rozgrywek I ligi małopolskiej sezonu 2023/2024.

Mecz ten miał być rozegrany dnia 17.02.2024, ale na prośbę zespołu MKS Ryglice będzie rozegrany o tydzień wcześniej. Pomimo problemów zdrowotnych, które w dalszym ciągu nie opuszczają naszej drużyny, mamy nadzieję na dobrą postawę zespołu i kolejne punkty do ligowej tabeli.

Awans potwierdzony wygraną !!!

MUKS Iskierka Tarnów GKPS Gorlice

2:3 (25:21,11:25,23:25,25:22,10:15)

W ostatnim meczu mistrzostw Małopolski Kadetów grupy Wschód,  nasza drużyna pokonała w Tarnowie zespół MUKS Iskierka w stosunku 3:2, w setach do 21,11,23,-22 i 10, tym samym potwierdzając swój awans do Finału Mistrzostw Małopolski, który rozegrany zostanie w dniach 16-18 luty 2024, prawdopodobnie w Krakowie.

dalej »

Koniec serii porażek !!!

GKPS – WolleyTeam Gromnik

3:0 (25:17,25:19,26:24)

Bardzo długo czekała nasza drużyna na przełamanie fatalnej passy pięciu kolejnych porażek (ostatnia wygrana 25.11.2023  z MKS Ryglice). Co prawda były to przegrane w meczach wyjazdowych, ale trzeba to stwierdzić, że taka seria zdarzyła się nam po raz pierwszy w historii gry w rozgrywkach I ligi małopolskiej.

Na szczęście w rozegranym w sobotni wieczór w gorlickiej hali OSiR  meczu  12 kolejki , nasza drużyna pokonała w stosunku 3:0 (17,19 i 24) zespół VolleyTeam Gromnik, wracając tym samym na zwycięską ścieżkę.

dalej »

Formalność w Tarnowie !!!

MUKS Iskierka Tarnów – GKPS Gorlice

Tarnów, Hala MDS, niedziela, 04.02.2024, godz. 1000

W najbliższą niedzielę, 4 lutego, drużyna Kadetów naszego Klubu wyjeżdża do Tarnowa na ostatni mecz rundy zasadniczej rozgrywek Grupy Wschód, w ramach mistrzostw Małopolski.

Mecz ten będzie z gatunku tych o tzw. „pietruszkę”, bowiem bez względu na jego wynik nasz zespół już zapewnił sobie udział w finale wojewódzkim z drugiego miejsca. Będzie zatem okazja do zagrania bez presji i zaprezentowania przez naszych Kadetów sporych już umiejętności, które mieliśmy okazję ostatnio obserwować w hali OSiR w meczu z Liderem z Nowego Sącza.

Życzymy powodzenia w Tarnowie !!!